ning verstaan alle koffie- en bierhuizen, heibergen, tapperijen, kiosken en in het algemeen alle voor het publiek toegankelijke gehouwen en hunne open aanhoorigheden, waar men gelagen zet of ververschingen toedient. Onder de benaming van koffiehuishouder wordt in deze verorde ning verstaan elke houder of houdster van een der bovengenoemde inrichtingen. Hoofdstuk Y. Openbare gezondheid. Afdeeling I. Reinheidsmaatregelen. Art. 34. Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden wordt gestraft ieder, die binnen 10 Meters van woningen, van voor het publiek toegankelijke wegen of van inrichtingen voor watervoorziening hetzij op den grond, in een wagen, kruiwagen, kist of op andere wijze aanlegt of houdt: eenige verzameling van vuil, mest, faecaliën, urine, vischafval, slachtafval of ander afval van menschen, dieren of planten, hetzij vast, hetzij vloeibaar, of wel eenige open of gesloten bergplaats tot bewaring van een of meer van gemelde stoffen, zonder daartoe te hebben de schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders. Burgemeester en Wethouders zullen zoodanige vergunning niet anders kunnen verleenen dan tot wederopzegging toe. De bepalingen van alinea 1 en 2 zijn niet toepasselijk op in richtingen als bedoeld bij artikel 2 sub VII der Hinderwet en op beerputten, voldoende aan de bepalingen der geldende Bouw- en W oningverordening. Art. 35. Met boete van ten hoogste tien gulden wordt gestraft ieder, die meststoffen, secreetvuil daaronder begrepen, asch, vuilnis, bloed, puin, blad, uitwerpselen of afval van dieren of planten over de wegen vervoert of doet vervoeren 1°. indien de middelen van vervoer niet zoodanig zijn ingericht of geladen, dat bij het vervoer niets van de vervoerd wordende stoffen uit de vervoermiddelen kan vallen of ontkomen 2°. indien het vervoer van faecaliën, urine, vischafval, slacht afval of ander afval van menschen of menagewater plaats heeft vóór des avonds elf uur of na des morgens zes uur, tenzij in daartoe van gemeentewege goedgekeurde stanklooze wagens of toestellen 3°. indien het vervoer van asch en anderen huishoudelijken afval plaats heeft anders dan op de door Burgemeester en Wet houders te bepalen tijden of indien zulks geschiedt door andere werklieden dan daartoe door Burgemeester en Wethouders aange wezen personen. Art. 36. Met boete van ten hoogste een gulden wordt gestraft a. ieder, die op of langs straten of wegen watert of die wegen,

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 107