80 Art. 43. Voor zooveel daartegen in de Hinderwet geen straf is bedreigd wordt met boete van ten hoogste tien gulden gestraft: a. ieder, die zonder schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders in de maanden Juni, Juli, Augustus en Sep tember op andere tijden dan tusschen zonsondergang en acht uur in den voormiddag in landerijen, bosschen, tuinen, erven, wegen, paden en andere open terreinen hagesnoeisel, of ander afval van hout of plantgewas of tuinvuilnis verbrandt. b. ieder, die de door Burgemeester en Wethouders ter zake van de vergunning gestelde voorwaarden niet in elk opzicht nakomt. A f d e e 1 i n g II. Toezicht op levensmiddelen. Art. 44. Met boete van ten hoogste tien gulden wordt gestraft ieder, die een zijn natuurlijken dood gestorven of een ziek, uit nood geslacht, stuk vee in consumptie brengt. Deze strafbepaling is niet van toepassing op hem, die tot liet in consumptie brengen een door den Burgemeester afgegeven bewijs heeft ontvangen of van een ander daartoe wettelijk bevoegd persoon vergunning heeft bekomen. Art. 45. Voor zoover daarin niet bij het Wetboek van Strafrecht is voorzien wordt met boete van ten hoogste tien gulden gestraft iedere slachter, vleesch- of spekverkooper, winkelier of ander handel of neringdrij vend persoon, die voor de gezondheid schadelijk vleesch, spek, visch of eenige andere eetwaar, meel- of voedingsartikel verkoopt, verruilt, ten geschenke geeft, invoert, vervoert of in of bij slachterij, winkel, woonhuis of bergplaats voorhanden heeft. Art. 46. Bij het verschijnen of dreigen van besmettelijke ziekten kunnen Burgemeester en Wethouders, bij openbare aankondiging, het verkoopen, verruilen, ten geschenke geven, invoeren, vervoeren of in of bij slachterij, winkel, woonhuis of bergplaats voorhanden hebben van bepaald aangewezen levens- of genotmiddelen aan de in artikel 45 bedoelde personen verbieden voor den tijd van hoog stens 3 maanden. Is het noodig dit verbod gedurende langeren tijd te doen gelden, dan geschiedt dit krachtens besluit van den Baad. Bij overtreding van dit artikel worden de in alinea 1 bedoelde personen gestraft met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Art. 47. Alle in de artikelen 45 en 46 bedoelde waren, die in strijd met het bij die artikelen bepaalde worden verkocht, verruild, ten geschenke gegeven, ingevoerd, vervoerd, in of bij slachterij, winkel, woonhuis of bergplaats Voorhanden zijn, worden in beslag genomen. Het in beslag genomene wordt dadelijk gewaardeerd. Neemt hij, te wiens laste de inbeslagneming is geschied, met de inbeslagneming of die waardeering geen genoegen, dan wordt, mits hij dit onverwijld verzoekt, het in beslag genomene binnen 12 uren

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 110