- 86 - Art. 70. Aan de veldwachters en verdere beambten van politie wordt opgedragen alle voorwerpen, die bij nacht onbeheerd op straten of wegen worden aangetroffen, voor zoover mogelijk, te bergen of onder bewaring te stellen. Art. 71. Die zijn erf verhoogt, is verplicht voor zijne kosten ook de afscheiding evenveel te verhoogen en die de noodige vast heid te geven, opdat zij niet worden over- of doorgedrongen. Art. 72. Die een waterloop heeft over of door eens anders erf, moet op eigen erf, ter plaatse waar die waterloop zijn erf verlaat, een zinkput maken, gemetseld van goede klinkers en cement, ten minste 0.40 M. diep, voorzien van een vasten ijzeren rooster, waarvan de roeden hoogstens 0.01 M. van elkander moeten staan, moetende die rooster zóó zijn geplaatst, dat het komen der vaste stoffen op bunrmans erf daardoor wordt voorkomen. Art. 73. Met het in werking treden dezer verordening worden alle bepalingen der vroeger van kracht zijnde algemeene politie verordening ingetrokken, voor zoover dat niet reeds eerder heeft plaats gehad. De verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd, die voortdurend en met uitsluiting van alle andere geldend blijven, zijn de volgende: a. Verordening tot regeling van den persoonlijken dienst enz. tot blussching van brand in de gemeente Bloemendaal, vastgesteld in de openbare Raadsvergadering van den 4den Juni 1891 en afgekondigd den 26sten Juni 1891; b. Verordening op het in het voorraad hebben, vervoeren en afleve ren van melk, vastgesteld in de openbare Raadsvergadering van den 18den Mei 1905 en afgekondigd den 19den Mei 1905; c. Verordening op den aanleg van straten en wegen, de uitgifte tot en het gebruik van gronden als bouwterrein, en het bouwen en sloopen, mede ter uitvoering van de Woningwet, vastgesteld in de openbare Raadsvergadering van den 18den Mei 1906, voor zoover het andere voorschriften geldt dan die bedoeld in artikel 1 der Woningwet en afgekondigd den 24sten Juli 19(6.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 116