VERORDENING tot regeling van het ver keer OP DE WEGEN IN DE GEMEENTE Bloemendaal. 103 - (Afgekondigd 27 November 1909). Artikel 1. In deze verordening wordt verstaan: 1°. onder motorrijtuigen alle rij- of voertuigen bestemd om uit sluitend of mede door mechanische kracht, op of aan het rij- of voertuig zelf aanwezig, anders dan langs spoorstaven te worden voortbewogen; 2°. onder rij- of voertuigen, alle rij- of voertuigen bestemd om door menschelijke of dierlijke kracht te worden voortbe wogen, met uitzondering van kinderwagens 3°. onder wegen, alle voor het openbaar verkeer openstaande rijwegen; de daartoe behoorende voetpaden en bermen of zijkanten maken deel van den rijweg uit 4°. onder bestuurder van een rij-of voertuig, hij die het bestuurt of onder zijn onmiddellijk toezicht doet besturen. Art. 2. In de Gemeente zijn vijf bebouwde kommen, nl. die genoemd in art. 1 der Algemeene Politieverordening voor de Gemeente Bloemendaal. Art. 3. Met boete van ten hoogste vijf gulden wordt gestraft de bestuurder van een motorrijtuig, van een rijwiel (voor zoo ver op grond van de Motor- en Rijwielwet te zijnen aanzien hierin niet is voorzien) of van een bespannen rij- of voertuig: a. indien hij, daar waar door Burgemeesters en Wethouders is bepaald dat straten of wegen slechts in één richting mogen worden bereden, die straten of wegen in eene verboden richting berijdt; b. indien hij niet voldoet aan een bevel der politie om, hetzij den gang van het door hem bestuurde rij- of voertuig te matigen, hetzij stapvoets te rijden, hetzij stil te staan c. indien hij bij het gaan naar of komen van of het aan- of uitgaan van feestelijke of andere bijeenkomsten in concert- of vergaderlokalen of andere drukbezochte plaatsen of bij het aankomen of vertrekken van openbare middelen van vervoer niet voldoet aan het bevel der politie omtrent den te volgen weg, de orde van rijden en de plaatsing der rij- of voertuigen. Art. 4. Met boete van ten hoogste vijf gulden wordt gestraft de bestuurder van een motorrijtuig op meer dan twee wielen die de binnen de bebouwde kommen gelegen wegen berijdt, welke, geen Rijks- of Provinciale wegen zijnde, door Burge-

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 137