114 Burgemeester en Wethouders kunnen van deze bepaling vrijstelling verleenen, mits de afvoer van huishoud- en hemel water voldoende verzekerd zij, Afdeeling IV. De hoogte van de gebouwen. Art. 15. Gebouwen, opgericht aan openbare wegen, mogen, gemeten van uit den aangrenzenden beganen buitengrond tot aan het hoogste punt van het dak, tot niet hooger dan lb Meter worden opgetrokken, zonder dat de gevelhoogte meer mag bedragen dan de breedte van den aangrenzenden open- baren weg. In bijzondere gevallen kan hiervan door den Raad onthet- fing worden verleend onder de daarbij te stellen voorwaarden. Het verzoek tot ontheffing wordt gedurende twee weken ter secretarie ter inzage van een ieder gelegd, welke nederlegging door Burgemeester en Wethouders op de gebruikelijke wijze aan de ingezetenen wordt bekend gemaakt. De bepalingen van dit artikel zijn niet toepasselijk op villa s in villaparken, indien bij de te bouwen villa eene grondopper- vlakte van minstens 600 M2. onbebouwd zal zijn en blijven. Afdeeling V. Afmetingen der ter bewoning in te richten vertrekken en van trappen en portalen. Art 16.1°. De horizontale oppervlakte binnen de omtreksmuren van elke in' een gebouw te maken woning moet, m een vlak gemeten, ten minste 46 M2. bedragen; deze oppervlakte mag niet door betimmering, inspringend metselwerk of op andere wiize worden verkleind. 2o. De Raad kan voor nader aan te wijzen gedeelten de gemeente toestaan dat van dit voorschrift wordt afgeweken mits de oppervlakte binnen de omtreksmuren minstens 60 JVH bedraagt. A Art 17 In gebouwen, voor de bewoning door meer clan één gezin bestemd, moet de in het vorig artikel genoemde oppervlakte voor de woning van elk gezin beschikbaar zijn. Art 18 Elke woning in den zin van de twee voorgaande artikelen, zal minstens twee woonvertrekken moeten bevatten Een dier woonvertrekken zal een horizontale oppervlakte moeten hebben van ten minste 16 M2. en het andere van ten minste 12 M2 in beide gevallen gemeten tusschen de muren, na aftrek "'van alle betimmeringen en inspringend metselwerk (bedsteden, kasten, schoorsteenen, enz.)

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 150