116 baar is, moet ten minste één behoorlijk betimmerd en van binnen afsluitbaar privaat aanwezig zijn, dat voor niet meer dan één woning bestemd is. Wordt het privaat in de woning aangebracht dat moet het aan een vrijstaanden buitenmuur geplaatst zijn en mag het niet rechtstreeks van uit een woonvertrek of een keuken toe gankelijk zijn. Ieder privaat moet rechtstreeksche gemeenschap hebben met de buitenlucht, hetzij door een raam van ten minste 0.30 M2. Oppervlakte in den dag, hetzij door een koker, waarvan de lengte en de breedte ieder, bij ronde kokers de diameter, 0.20 Meter bedragen," en die tot 1 Meter boven het dak moet zijn opgetrokken. Het privaat moet voorzien zijn van een closet, looden, ijzeren of steenen trechter met stankafsluiter en een waterdichte bemetseling van klinkers in sterken tras. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd ten aanzien van privaten, die van den openbaren weg zichtbaar zijn, nadere eischen te stellen. Afdeeling VII. Beschikbaarheid van drinkwater. Art. 25. In of bij iedere woning moet eene afzonderlijke pomp of ander middel van watervoorziening aanwezig zijn, in staat om voor de gezondheid onschadelijk drink-en werkwater in voldoende hoeveelheid te verschaffen Pompen mogen slechts daar worden aangebracht waar, naar het oordeel van Burgemeester en Wethouders, geen vrees voor verontreiniging bestaat; zij moeten in elk geval waterdicht aan den welput verbonden worden en zoodanig geplaatst dat het opgepompte water niet weder naar den put kan terugvloeien. Waar de watervoorziening door regenbakken geschiedt, moeten deze een inhoud hebben van minstens '/s M3. per 10 M3 van het daarop afwaterend dakvlak, waterpas gemeten, terwijl de inhoud nimmer kleiner mag zijn dan 4 M3., voor elke woning voor welker gebruik hij bestemd is en alle dakvlakken van zulk een gebouw behoorlijk aan den regenbak moeten worden aangesloten Burgemeester en Wethouders kunnen vergunning geven, dat voor twee of meer woningen eene pomp of ander middel van watervoorziening voor gemeenschappelijk gebruik worde ge maakt, mits buitenshuis of in eene gemeenschappelijke gang geplaatst. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd het water door een door hen aan te wijzen deskundige te doen onderzoeken,

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 152