122 Art. 45. Elke woning moet voorzien zijn van ten minste een gootsteen. Elke gootsteen moet voorzien zijn van een af voerpijp van minstens 0.05 Meter middellijn met rooster en stankafsluiter. Art. 46. Ter opvanging van beerstoffen zal bij elke woning, of bij elke beneden- of bovenwoning te zamen, een waterdichte beerput moeten gemaakt worden. Voor den afvoer dier stoffen naar dien put zal bij elke wo ning, zoowel voor de beneden- als voor de bovenwoning, moe ten gemaakt worden een waterdicht riool, gemetseld van klinkers, in sterke specie, of van ijzeraarden of ijzeren buizen, welke laatstgenoemde in de moffen met pakking en lood luchtdicht moeten zijn ingegoten De beerput zal minstens 2 M3. inhoud moeten hebben; ter plaatse, waar geen rioolleiding tot afvoer van het overtollige water uit de privaten bestaat, mag zij in aansluiting worden gebracht met een gestapelden zinkput van minstens 1 M3. in houd, mits den waterdichten put met den gestapelden put verbindende door middel eener liggende T-vormige buis van 0.10 M. wijdte en 0.50 M. hoogte en welke buis in den beerput waterdicht gesteld moet zijn en op gelijke hoogte moet liggen als het in het privaat komende inbrengriool. Gemetselde beerputten moeten van harde klinkers in sterken tras gemetseld worden, de wanden moeten een dikte hebben van ten minste een steen van 0.19 Meter, de bodem moet be staan uit minstens 4 platte lagen van denzelfden steenCemen ten beerputten moeten van cement-beton zijn samengesteld en overal minstens 0.12 Meter dik zijn. De beerput moet voorzien zijn van een zoogenaamd mangat, dat met een deksel van cement-beton, ijzercement, systeem Monier, ijzeren plaat in specie, hardsteenen tegel in specie of gesloten ijzeren syphondeksel moet gesloten zijn. De privaat-beerput en de privaat-zinkput moeten minstens 2.50 Meter van elke woning, minstens 6 meter van eiken wel put en minstens 4 Meter van eiken regenbak liggen. De in dit artikel gegeven voorschriften zijn niet van toepas sing, indien tot opvanging der beerstof wordt gebruik gemaakt van een privaat met stel wisselemmers, ingericht en gebezigd volgens het daartoe ten Raadhuize aanwezige gewaarmerkte model turfstof-closet en die emmers volgens voorschrift van Burgemeester en Wethouders op door hen goedgekeurde plaat sen minstens twee keer 's weeks geledigd worden. Art. 47. Beerkuilen, houten beertonnen of gestapelde beer putten of andere dan de in het vorige artikel omschreven cementen of gemetselde putten tot opvanging van beerstoffen zijn verboden.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 160