VEEORDENING op het in voorraad hebben, - 145 - VERVOEREN EN AFLEVEREN VAN MELK. (Afgekondigd 19 Mei 1905). Art. 1. Met drie dagen nadat het verschijnen of dreigen van besmettelijke ziekten door openbare aankondiging vanwege Burgemeester en Wethouders zal zijn bekend gemaakt is het aan allen die zich zeiven, leden van hun gezin of inwonende ondergeschikten geregeld of op ongezette tijden belasten met het schoonmaken van privaten, het ledigen van beerputten of het op andere wijze verzamelen, vervoeren of verwerken van faecale meststoffen en dergelijke afval en vuil, menschelijke uit werpselen daarin begrepen en evenzeer aan hem, die werktui gen of gereedschappen welke voor een of ander als voren om schreven hebben gediend in bewaring hebben, en aan de ondergeschikten van alle boven omschreven personen verboden^ melk in voorraad te hebben anders dan voor eigen gebruik of te vervoeren of te doen vervoeren langs openbare wegen of op eenige wijze af te leveren of te doen afleveren *Aet. 2. De bepaling van art. 1 is niet van toepassing op hen die bij het in voorraad hebben, vervoeren of afleveren van melk in het bezit zijn van een door Burgemeester en Wethouders geteekende „Kaart voor Melkvergunning" en deze kaart op de eerste vordering aan de dienaren van Politie en de leden der Gezondheidscommissie vertoonen. Art. 3. De kaarten van art. 2 worden gesteld ten name van den aanvrager en gelden alleen voor dezen persoonlijk. Zij worden alleen afgegeven onder voorwaarde dat de melk is en wordt verkregen, bewaard, vervoerd en afgeleverd op zoodanige wijze, dat noch middellijk, noch onmiddellijk gevaar bestaat dat zij, hetzij door aanraking met vaste of vloeibare stoffen welke vermoedelijk besmet zijn, hetzij op andere wijze, besmet wordt, en ten genoegen van Burgemeester en Wethouders is aangetoond dat aan die voorwaarde wordt voldaan. Art. 4. De kaarten van art. 2 eenmaal afgegeven, kunnen terstond worden ingetrokken zoodra het vermoeden rijst, dat niet meer aan de voorwaarde van art. 3 wordt voldaan. De aanvrager zal om eene nieuwe kaart te bekomen opnieuw ten genoege van Burgemeester en Wethouders moeten aantoonen dat aan de voorwaarde van art. 3 wordt voldaan. Art. 5. De weigering der afgifte of de nietigverklaring eener afgegeven kaart alsmede het afgeven eener nieuwe kaart wordt door Burgemeester en Wethouders door openbare aankondiging bekend gemaakt met vermelding van de namen van de be trokken personen.

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 189