TELEFOON. De gemeente Bloemendaal wordt bediend door de Ned. Bell- Telefoon Maatschappij, van uit haar Centraal-Kantoor te Haarlem. De gemeenteraad stelde op 5 Maart 1903 de concessie vast, welke, indien de maatschappij hare verplichtingen nakomt, loopt tot 14 November 1927. De concessie, waarvan voor belanghebbenden exemplaren ten raadhuize ter inzage zijn, schrijft de eischen voor, waaraan de technische inrichting moet voldoen. Monsters en modellen van de technische onderdeelen zijn ten raadhuize aanwezig. Nieuwe vindingen op telefonisch gebied moeten op een door B. en W. geuite wensch binnen een door hen te bepalen termijn worden aangebracht. Na het vaststellen der concessie heeft de Bell-Telefoon Mij. de volgende circulaire's aan de ingezetenen gestuurd. AMSTERDAM, 18 Maart 1903. Aan de Ingezetenen van de Gemeente Bloemendaal. Wij hebben de eer hierbij in te sluiten de voorwaarden voor den aanleg en exploitatie van telefoonverbindingen tusschen perceelen gelegen in de Gemeente Bloemendaal en binnen den Rijksconcessiekring van het telephoonnet van Haarlem, en het Centraalbureau onzer Maatschappij te Haarlem. Deze aansluitingen zullen geschieden rechtstreeks, waartoe ondergrondsche kabels van het Centraalbureau te Haarlem tot op den Bloemendaal scheweg en tot in het Park Aerdenhout gelegd zullen worden Wij vestigen er uwe aandacht op, en zulks in verband met de lagere tarieven bij talrijke deelneming, dat het voor U van belang is, dat de toetreding zoo algemeen mogelijk zij, terwijl wij er U voorts opmerkzaam op maken dat de Maatschappij, wanneer zij 25 aansluitingen in de groep Aerdenhout en 100 aansluitingen in de groep Bloemendaal heeft tot stand gebracht, eerst tot het aansluiten van meerdere perceelen verplicht is, wanneer er respectievelijk 15 en 28 nieuwe aansluitingen zijn opgegeven Bij latere aanmelding is dus de mogelijkheid niet uitgesloten, dat aan aanvragen tot aansluiting eerst na geruimen tijd kan worden voldaan. 12

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 229