- 63 Art. 22. Indien de Voorzitter zulks tot handhaving der orde of om andere redenen noodig oordeelt, schorst hij de vergadering voor een door hem te bepalen tijd. Na verloop van dien tijd wordt de beraadslaging hervat. Art. 23. Tot het vragen van inlichtingen, ingevolge artikel 183 der Gemeentewet, ten aanzien van een onderwerp, vreemd aan de orde van den dag, moet vooraf door de vergadering verlof worden verleend. Acht de Voorzitter tot de beantwoording van zoodanige vragen overleg met het Dagelijksch bestnnr noodig, dan kan de beantwoording tot de volgende vergadering worden aangehouden. Art. 24. De stukken, betrekking hebbende op zaken, welke in een Raadsvergadering zullen worden behandeld, moeten, spoed- eischende gevallen uitgezonderd, uiterlijk bij het uitvaardigen der oproepingsbriefjes voor de vergadering in een, zoo noodig verwarmd en behoorlijk verlicht lokaal van het Gemeentehuis voor de leden van den Raad ter lezing worden gelegd, van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 7 uur. Art. 25. De in 4 van het Eerste Hoofdstuk der Gemeentewet bedoelde lotingen geschieden op de wijze, door den Raad voor elke loting afzonderlijk vast te stellen. De in artikel 22 der Gemeentewet bedoelde loting geschiedt op de wijze, in artikel 33 van dit reglement aangegeven. Hoofdstuk II. Van den Voorzitter. Art. 26. De Voorzitter is belast met: le. het leiden der vergadering; 2e. het handhaven der orde bij de beraadslagingen; 3e. het nauwgezet in acht nemen en doen- naleven van dit reglement 4e. het geven van gelegenheid aan de leden tot het ongestoord voordragen hunner adviezen; 5e. het stellen der conclusiën, waarover gestemd zal worden; 6e. het aankondigen van den uitslag der stemmingen. Hoofdstuk III. Van de Commissiën. Art. 27. De commissiën, bedoeld bij artikel 57 der Gemeentewet, worden benoemd door den Voorzitter, tenzij de Raad zich de be noeming voorbehoude. Art. 28. De commissiën worden voor de eerste maal door den Burgemeester bijeengeroepen. Het recht van bijeenroeping gaat vervolgens op den door haar benoemden Voorzitter over. De commissiën worden, zoo zij het verlangen, in hare werk

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 89