G4 zaamheden bijgestaan door den Secretaris of door een door Burge meester en Wethouders aan te wijzen Ambtenaar ter Secretarie. Art. 29. Geen lid van den Raad mag eenig stuk of verslag buiten het Gemeentehuis brengen. Evenwel zullen aan de commissiën tegen gedagteekend en door den Voorzitter onderteekend ontvangbewijs de door haar verlangde, op hare verrichtingen betrekking hebbende stukken afgegeven worden door den Burgemeester, doch voor niet langer dan veertien dagen. Deze termijn kan door den Burgemeester in bijzondere gevallen worden verlengd. Hoofdstuk IV. Van het doen van keuzen en voordrachten. Art. 30. Wanneer er eene keuze of voordracht van personen is te doen, worden de gesloten en ongeteekende briefjes, waarvoor het papier en het formaat van gemeentewege worden verschaft, in eene daarvoor bestemde kom van kleurloos doorzichtig glas verzameld. De Voorzitter onderzoekt of het getal der briefjes overeenstemt met dat der aanwezige leden. Hij benoemt twee stemopnemers. Elk stembriefje wordt door den Voorzitter geopend pn de inhoud overluid voorgelezen, door den oudsten stemopnemer nagezien en door den jongsten stemopnemer en den Secretaris opgeteekend Art. 31. Er hebben zoovele stemmingen plaats, als er personen te verkiezen of voor te dragen zijn. Evenwel kunnen onder goedkeuring van den Raad meer per sonen bij één stemming gekozen worden. Art. 32. Wordt bij eene eerste stemming geene volstrekte meer derheid verkregen, dan wordt overgegaan tot een tweede vrije stemming. Is ook dan die meerderheid niet verkregen, zoo heeft eene her stemming plaats tusschen de twee personen, die de meeste stemmen op zich vereenigd hebben. Staken dan de stemmen, dan beslist ingevolge art. 51 der Gemeetewet terstond het lot. Ingeval bij tweede vrije stemming twee of meerdere personen een gelijk aantal stemmen verkrijgen, welke personen voor het tweetal, waaruit bij herstemming moet gekozen worden, in aan merking komen, dan zal eene tusschen-stemming plaats hebben om te bepalen, wie van die personen op het tweetal, waaruit de beslissende keuze geschieden zal, moet worden gebracht. In dit geval beslissen de meeste stemmen. Bij staking van stem men bij deze tusschen-stemming beslist, ingevolge artikel 51 der Gemeentewet, terstond het lot. Art. 33. Wanneer krachtens artikel 51 der Gemeentewet het lot

Adresboeken Bloemendaal | 1910 | | pagina 90