CU III STELIJK-NATIONALE WERKMANSBOND. Afdeeling Bloemendaal. 89 gen, was tot nog in de gemeente Bloemendaal vertegenwoordigd door zijne afdeeling „Haarlem en Omstreken." Waar evenwel Haarlem met zijne honderden kinderen, die in ongunstige levensomstandigheden verkeeren, beslag moet leggen op bijna alle geldmiddelen van de afdeeling en dan nog niet eens voldoen kan aan de steeds toenemende aanvragen om uit zending,, daar blijft, zooals vanzelf spreekt, een uiterst klein bedrag over voor de omliggende gemeenten. En toch is in de gemeente Bloemendaal het aantal gevallen, waarin, volgens onze medici, een verblijf buiten de dagelijksche omgeving voor de kinderen van heilzamen invloed zou zijn, wezenlijk niet gering. Om in dezen toestand verbetering te brengen, hebben eenige Bloemendaalsche ingezetenen de afdeeling „Gemeente Bloemen daal" van bovengenoemd Genootschap gesticht. Zij hebben dat gedaan in de overtuiging dat Bloemendaal's bekende weldadig heidszin hen voor teleurstelling behoeden zal. Bij verschillende gelegenheden toch heeft Bloemendaal getoond, hart te hebben voor de belangen van het kind. (Opgericht in 1901). Bestuur: Ds. J. A. van Leeuwen, voorzitter. B. van 't Land, secretaris. Jac. Eookmaker, penningmeester. H. Kemper. H. Hessels. 3. Kolenbrander. A. E. Beekman. Het doel dezer vereeniging is Bij de leden zooveel mogelijk de liefde tot het Evangelie en de Nederl. Herv. Kerk aan te kweeken. Elkander te steunen, in het bijzonder door de oprichting van een ziekenfonds, en zoo mogelijk ook van een weduwen-, be grafenis- en pensioenfonds. Ter bereiking van dit doel zullen alle gepaste middelen aan gewend mogen worden. De afdeeling heeft een ziekenfonds, een fonds uitkeering bij overlijden en J8 werkmanswoningen.

Adresboeken Bloemendaal | 1911 | | pagina 119