ZENDING-VEREENIGING HALMAHEIKA" Afdeeling van de Utrechtsche zendingvereeniging. 100 Het adres der afdeeling is. ten huize van den secretaris. De afdeeling stelt zich ten doel, in overeenstemming met artikel 1 van het Algemeen Reglement van den Volksbond tegen Drankmisbruik, het misbruik van bedwelmende dranken te bestrijden, door de navolgende middelen: 1°. door het bestrijden van sterken drank als volksdrank; 2°. door het verspreiden van kennis omtrent de nadeelige gevolgen van het misbruik van bedwelmende dranken 3°. door het bevorderen eener deugdelijke uitvoering van wetten en andere overheidsmaatregelen tot bestrijding van het misbruik van bedwelmende dranken; 4°. door het beperken van het aantal verkoopplaatsen van sterken drank 5°. door het verbeteren van volkshuisvesting en volksvoeding 6°. door het bevorderen van de beoefening van huisvlijt en van nuttige en fraaie handwerken; 7°. door het veredelen van volksvermaken; 8°. door het bijeenbrengen van een kapitaal tot bevordering van het doel van den Volksbond; 9°. voorts door al zulke wettige middelen, die aan het doel van den Volksbond beantwoorden. De voorwaarden voor het lidmaatschap zijn de volgende Ieder, die bereid is door voorbeeld en persoonlijke werkzaam heid het misbruik van bedwelmende dranken te bestrijden, wordt lid van de afdeeling, als hij zijn verzoek daartoe aan een der leden van het bestuur kenbaar "maakt, tenzij het bestuur tegen zijn toelating bezwaar heeft, in welk geval de eerstvol gende afdeelingsvergadering bij meerderheid van stemmen der aanwezige leden over de toelating beslist. Ieder lid bepaalt zelf het bedrag zijner jaarlijksche contributie; dit is minstens vijftig cents. Bestuur: Ds. J. A. van Leeuwen, voorzitter. Mevrouw M. de Marez Oyensvan Eeghen, penningmeesteresse. Beiden te Bloemendaal. Het doel is om den arbeid der zending te steunen op het eiland „Halmaheira". De middelen bestaan uit kleine jaarlijksche con tributies. Er bestaan geen voorwaarden voor het lidmaatschap. Geen huis zonder Victoriawater OBERLAHNSTEIN.

Adresboeken Bloemendaal | 1911 | | pagina 130