Een Nederlandsclie onderneming in het buitenland. 117 Een en ander over de Yictoria-bron teOberlahnstein. I)e Victoria-Mineraiilwaterbron, tot de klasse der natronzuurhoudende bronnen behoorende, ligt in de nabijheid der romantisch gelegen stad Oberlahnstein, in het Rijndal, bij de samenvloeiing van Lahn en Rijn, waar de vier machtige bergstreken: de vulkanische Eifel, Westerwald, Hundsrücken en Taunus, uitloopen. De verschillende mineraalwaterbronnen van het Lahndal zijn in binnen- en buitenland overbekend, en werden meermalen beschreven, in 't bijzonder door dr. Chr. Fr. Harless in zijn werk„De mineraalwaterbronnen aan den Beneden-Rijn, Eifel, Midden-Rijn en Hundsrücken" (Hamm 1820). Deze bronnen, zegt dr. Harless, in 't bijzonder de ijzervrije bron van Oberlahnstein, verdienen ten volle, dat zij in wijderen kring en in het buitenland om hunne geneeskrachtige waarde meer en meer bekend en gewaardeerd worden. De Victoria-bron werd onder leiding der bekwaamste technici met de grootste zorgvuldigheid en naar de laatste eischen voor een groote exploitatie ingericht. Het water uit de Yictoriabron verfrischt, verkoelt, lescht den dorst en heeft gelijktijdig heilzamen invloed op den omloop en het vermengingsvermogen van het bloed en de vochten. Bederf van het water, ook bij langdurige bewaring, is volstrekt onmoge lijk, waardoor het ook bijzonder voor verzending naar de tropen geschikt is. Dank zij de vele uitmuntende eigenschappen heeft het Vic- toriawater thans ook in Nederland en de indische koloniën een groote reputatie verworven en neemt dan ook de export naar Oost- en West-Indië elk jaar toe. Ook de transatlantische stoomvaartmaatschappijen voeren sedert jaren het Victoria-water aan boord der stoomschepen mede, wat zeker eveneens als een overtuigend bewijs van de goede hoedanigheid van dit mineraalwater aangemerkt mag worden. Het gebruik van Victoria-water hier te lande is in de laatste jaren zeer sterk toegenomen, wat zeker ook voor een groot gedeelte mag worden toegeschreven aan de strooming onder het publiek in den laatsten tijd, waarbij vooral ook van medische zijde tegen het gebruik van alcoholische dranken wordt geageerd VICTORIA WATER met whisky de beste avonddrank.

Adresboeken Bloemendaal | 1911 | | pagina 153