11 weg voor eens anders woning rij- of voertuigen laat staan, zoodat het uitzicht van de bewoners wordt belemmerd. Art. 8. Met eene boete van ten hoogste tien gulden wordt ge straft de bestuurder van een motorrijtuig, rijwiel of ander rij- of yoertuig, die daarmede rijdt op voetpaden, niet tot wegen behoo- rende. Van dit verbod kan door Burgemeester en Wethouders ontheffing worden verleend. Art. 9. Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste zes dagen wordt gestraft de bestuurder van een motorrijtuig, rijwiel of ander rij- of voertuig, die daarmede rijdt op de voetpaden en bermen of zijkanten tot wegen behoorende, behoudens wanneer zulks voor het uitwijken noodzakelijk is. Art. 10. Met eene boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste zes dagen wordt gestraft hij, die met een paard rijdt op de voetpaden en bermen of zijkanten tot wegen .behoorende; die paarden of ander vee over die voetpaden en bermen of zijkanten geleidt of daarop stil doet staan. Art. 11. Met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hechtenis van ten hoogste zes dagen, wordt gestraft de bestuurder van een motorrijwiel of een rijwiel, die daarmede den Koninginne- duinweg, van den Hooge Duin en Daalscheweg af, berijdt. Art. 12. Het verbod, vervat in de artikelen 8, 9 en 10 dezer Verordening wordt op kosten der Gemeente op de wegen aangeduid bij het begin der Gemeente met borden waarop vermeld staat: „VERBODEN OP DE VOETPADEN TE RIJDEN". Art. 13. Onverminderd de bepalingen van art. 8 van het Wet boek van Strafvordering, zijn met het opsporen van de overtredingen in deze Verordening omschreven, belast: de Inspecteur en verdere beambten der politie, alle andere ge meente-ambtenaren of beambten, ieder voor zoover betreft die zaken, welke aan zijn bijzondere werkzaamheid of toezicht zijn toevertrouwd. Zij zijn bevoegd de overtredingen bij proces-verbaal te consta- teeren, op den eed, bij den aanvang hunner bediening afgelegd. Art. 14. De artikelen 8, 8a, 8A, 10 en 18 der Algemeene Politie verordening voor de Gemeente Bloemendaal zijn vervallen, zoomede de Verordening tot regeling van liet verkeer op den Koninginne- dninweg, in verband met het gebruik van motorrijwielen en rijwielen. Art. 15. De Verordening kan worden aangehaald onder den titel „Verkeersverordening der Gemeente Bloemendaal". Bouwverordeningbl. 107. In deze verordening is een artikel 10bis ingebracht. kristalhelder, gezond, natuurlijk Tafelwater.

Adresboeken Bloemendaal | 1911 | | pagina 27