In deze regeling' is de volgende aanvulling aangebracht Pensioen- en wachtgeld-verordeningbl. 157. Belasting-verordeningen. Op den hoofdelijken omslagbl. 163. de invordering daarvanbl. 165. het heffen van rechten voor het gebruiken van stratenenz., bl. 165. de invordering daarvanblz. 166. de recognitie voor aansluiting op het gemeente riool, bl. 166. de honden, bl. 167. de invordering daarvan, bl. 169. den reinigingsdienst, bl. 170. De Verordening op de invordering der reinigings- belasting van 6 October 1910 (in werking getreden 1 October 1910) luidt aldus: 13 De raad der gemeente Bloemendaal; (bezien een adres van eenige onderwijzers verbonden aan de openbare school voor Uitgebreid Lager Onderwijs te Bloemendaal, om verboo ging van de belooning voor het geven van onderwijs in defranschetaal Overwegende dat bij de vaststelling van het bedrag der belooning voor het geven van onderwijs in het franseh, uitgegaan werd van de gedachte, dat het onderwijs in de vreemde talen zou gegeven worden onder de gewone schooluren, hetgeen thans niet het geval is, waarom het billijk moet worden geacht deze belooning te verhoogen (belet op art. 26 der Wet tot regeling van het lager onderwijs; Besluit1°. de belooning voor het geven van onderwijs in de f'ransche taal, indien dit onderwijs buiten de gewone schooluren geschiedt, te verhoogen met ƒ100.'sjaars; 2°. in verband met het onder 1°. bepaalde, de „Verordening, regelende de jaarwedden van de hoofden en het verder onderwijzend personeel der openbare scholen in de gemeente Bloemendaal" aan te vullen met het volgende: Art. 1 bis. Wordt het onderwijs in de fransche taal buiten de gewone schooluren gegeven, dan wordt de jaarwedde bedoeld in art. 1 sub a en de belooning genoemd in sub 4 c met ƒ100.verhoogd. Dit besluit treedt in werking den lsten April 1911. Art. 1. Binnen tien dagen na afloop van elk kwartaal wordt door den ambtenaar, met het beheer der gemeentereiniging belast, in minerale wateren, apothekers en drogisten.

Adresboeken Bloemendaal | 1911 | | pagina 29