De Verordening tot heffing van schoolgeld van 15 Sept. 1910 (in werking getreden 1 September 1910) luidt aldus: 14 een staat opgemaakt bevattende de namen der belastingschuldigen, benevens het door hen verschuldigde bedrag. Het model voor dezen staat wordt door Burgemeester en Wet houders vastgesteld. Art. 2. Zoo spoedig mogelijk na ontvangst van den m art. 1 bedoelden staat, wordt deze door Burgemeester en "Wethouders gecontroleerd, gewaarmerkt en aan den Gemeente-Ontvanger ter invordering gezonden. Art. 3. De Gemeente-Ontvanger zendt zoo spoedig mogelijk nadat hem de staat ter invordering toegezonden is, aan hen die daarop als belastingschuldige voorkomen een aanslagbiljet, vermeldende den naam van den belastingschuldige, het verschuldigd bedrag, de plaats van betaling, de dagen en uren, waarop voor de ontvangst zitting wordt gehouden, een uitnoodiging tot betaling voor of op den vervaldag en de dagteekening der uitreiking. Art. 4. De belasting moet voldaan worden in één termijn binnen zes weken na uitreiking van het aanslagbiljet. Art. 5. Binnen één maand na de uitreiking van het aanslag' biljet kan de belanghebbende tegen zijn aanslag hij Burgemeester en Wethouders bezwaren inbrengen. Burgemeester en Wethouders beslissen binnenbeen maand. Van de beslissing van Burgemeester en Wethouders kan de belanghebbende binnen een maand nadat deze hem medegedeeld is, in beroep komen bij den Baad. De Raad doet zoo spoedig mogelijk uitspraak en deelt die aan belanghebbende mede. Art. 6. Bij gebreke van voldoening geschiedt de invordering overeenkomstig de bepalingen der artikelen 258 tot en met 2(12 der Gemeente-wet. Art. 1. Ter tegemoetkoming in de kosten, welke voor rekening der Gemeente blijven, wordt voor ieder kind dat een openbare school in de Gemeente Bloemendaal bezoekt, met uitzondering van bedeelden en van hen, die schoon niet bedeeld, onvermogend zijn, een schoolgeld geheven. Onvermogen wordt geacht aanwezig te zijn bij een inkomen van minder dan 500. Art. 2. Het schoolgeld is verschuldigd door de ouders, voogden of verzorgers der kinderen en wordt geheven naar evenredigheid van het inkomen der ouders, of bij ontstentenis van dezen, van het inkomen der kinderen en bedraagt per maand, gedeelten van een maand voor een gelieele gerekend, als volgt Alle handelaren in minerale wateren

Adresboeken Bloemendaal | 1911 | | pagina 30