19 worden gebouwd één heerenhuis of wel één dubbele villa een of ander met zoodanige bijbouwingen als gerekend kunnen worden tot een heerenhuis of villa te behooren, zoomede een paar zomer- hutten en stal en koetshuismet koetsierswoning, voorbehoudens dat de maat van 2000 M2. kan teruggebracht worden op 600 M2. in het z.g.n. Kweekduin en op bovengenoemde gronden achter het hotel „Duin en Daal", zullende echter, wanneer op die terreinen bij een heerenhuis eene koetsierswoning met stal en koetshuis zal komen dezelve eene oppervlakte van minstens 1200 M2. moeten beslaan; de voor 22 Mei j.l. aan verschillende eigenaren verkochte en geleverde terreinen gelegen aan de Oostgrens van het park Duin en Daal tegen Saxenburgerlaan en Bloemendaalsche Park van af het terrein van den heer J. Wolterbeek tot aan het perceel der Bloemendaalsche Schoolvereeniging en het aan den heer C. C. van der Meulen verkochte perceel aan den weg langs het Kopje, naast de filter der Duin en Daalsche waterleiding zullen de grootte mogen behouden, waarop zij zijn verkocht. v De Binnenlandsche Exploitatie-Maatschappij is verplicht de na leving van vorenstaande bepalingen ook ten aanzien van opvolgende eigenaren behoorlijk en ten genoegen van den Raad te verzekeren door erfdienstbaarheid en door het kosteloos aan de gemeente in eigendom overdragen van een terrein ten behoeve waarvan die erfdienstbaar heden gevestigd zijn of worden, en de overdracht van het betreffende heerschende erf of erven te bewerkstelligen onverwijld nadat het laatste lijdende erf door haar is overgedragen. Uit het raadsbesluit van 7 Mei 1908, betreffende gronden van Jachtlust in den Aerdenhout. De Raad enz., besluit: 2°. Goed te keuren, dat de aan en nabij dien weg gelegen gronden, kadastraal bekend als gemeente Bloemendaal, Sectie C N°s 573, 575, 577, 578 en 579, tot bouwterrein worden uitgegeven en bebouwd; 4°. Te bepalen: a. dat aan het voetpad, op het bij dit besluit behoorende plan aangeduid als ab niet gebouwd mag worden, voor dat het op een breedte van twaalf meter gebracht en behard is, als voor den bovenbedoelden weg is voorgeschreven, waarna al het in dit besluit 'voor dien weg bepaalde voor dit pad van toepassing wordt; b. dat ten aanzien van in dit plan begrepen vroeger of later aan te leggen wegen, de lijn waarlangs aan die wegen hekken moeten worden gesteld, zal zijn zes meter en de rooilijn voor woningen en soortgelijke gebouwen, zestien meter, telkens uit het hart van den rijweg. f it het raadsbesluit van 28 November 1907, betreffende gronden in het Duinlustpark.

Adresboeken Bloemendaal | 1911 | | pagina 35