hand komtmaar het is totdusver hem, die geen ge schiedschrijver van beroep is, nooit euvel geduid indien hij naast de onpersoonlijke beschrijving van vroegere feiten, eigen richting en persoon ontplooide. Na een woord van beleefden dank aan dr. Barger, aan de redactie van De Kerkbode voor de welwillendheid om hun arbeid af te staan en aan ds. Yan Leeuwen, den tegenwoordigen predikant der gemeente, voor de ons verleende toestemming om de hier weergegeven schilderij in de pastorie te laten fotografeeren, blijft ons alleen nog over mede te deelen, dat de naamlijst der predikanten door de redactie van De Kerkbode is bij gewerkt. Het woord is nu aan dr. Barger. BLOEM EN DAAL. I. Inleiding. Stichting der gemeente (1632). Ds. Lubberti. Notulen van den herberaad. Kerkeraadsleden. Ouder ling B. Het is bij de adellijke geslachten ten allen tijde eene eere geweest, om de herinnering aan hunnen oorsprong en geschie denis getrouw te bewaren en zij, die op geen adeldom of een ouden geslachtsboom bogen kunnen, behouden toch onbewust de traditie hunner familie in gewoonten en eigenaardigheden, die hen van andere familiën onderscheiden. Zal het nu ook niet zoo zijn met eene gemeente? Mag zij vergeten, wat het voorgeslacht heeft gedaan, en, indien zij het vergeet, draagt zij niet onbewust den stempel van haar verleden? Maar dan roept ons ook tweeërlei plicht om den sluier van het verleden op te lichten. Wij zijn dat aan de eere onzer voor ouders verschuldigd, en wij hebben 't noodig ter verklaring van hetgeen het tegenwoordige ons te zien geeft. Een onnoodig werk verrichten wij daarbij niet. De geschie denis der kerk is gewoonlijk weinig bekend, en wie weet van de geschiedenis zijner eigene gemeente? Enkele verhalen, anec- doten van voormalige predikanten, maar daarbij blijft het. VICTORIAWATER leeDt zich uitstekend

Adresboeken Bloemendaal | 1911 | | pagina 54