OPENBARE LAGERE SCHOOL TE VOGELENZANG. - 290 - die reeds andere scholen bezochten is steeds plaatsing te verkrijgen. Aan de school is verbonden een herhalingsschool voor jon gens en eene voor meisjes. 1 hoofd en 3 andere leerkrachten. Aan jongens wordt onderwijs gegeven in Ned. taal, rekenen, teekenen en kennis der natuur. Het wordt gegeven op Maandag, Dinsdag en Vrijdagavond van 6—8 uur. De cursus loopt van 1 October tot 1 April. Aan de meisjes wordt onderwijs gegeven in de handwerken Ned. taal; rekenen en natuurkennis en wel eiken Woensdag middag van 1—4 uur. De cursus loopt van 1 October tot 25 Juli. Het onderwijs omvat de leervakken a—k der wet. De school tijden zijn Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag 's ochtends van 9—12 en 's middags van 2—4. Woensdag en Zaterdag 's ochtends van 1 Va—IW2 llur- Bovendien wordt er herhalings- onderwijs gegeven aan jongens van 1 Oct.1 April Maandag, Dinsdag en Vrijdag van 6—8 uur en aan meisjesvan 1 Oct. tot de zomervacantie Woensdag nam. van 14 uur. De toelating van nieuwe leerlingen geschiedt ééns per jaar en wel op den eersten schooltijd in April. Daartoe wordt de leeftijd van 5V2 jaar vereischt. De leerlingen worden naar ge lang hunner vorderingen verdeeld in 6 klassen en eene ver- volgklasse, indien dit noodig is. Het schoolgeld wordt geheven volgens het kohier van den hoofdelijken omslag in de gemeente. Onvermogenden worden vrijgesteld. Voor het herhalingsonderwijs wordt de helft van het schoolgeld der dagschool in rekening gebracht.

Adresboeken Bloemendaal | 1912 | | pagina 322