50 1692. Door het kinderloos overlijden van de echtge- noote van den vroeger genoemden Romswinckel, komt Elswout geheel in bezit van zjjn zwager Jan Marcelis 1). (Zie 1766). 1693. Door het Hof van Holland wordt aan Agatha 8 April, van Hartigsvelt, vrouwe van Heemste.de, toegestaan hare jurisdictie te blijven uitoefenen tot aan de limietscheiding van Overveen. Van de zijde van Overveen was hierop herhaaldelijk in breuk gemaakt door het houden van openbare collec ten enz. binnen het rechtsgebied van Heemstede. 1693. Schout en gerecht van Tetrode, Aelbrechtsberg en Vogelenzang dienen een verzoekschrift in bij de raden van de rekening der domeinen van de Staten, ten einde tegen te gaan, dat zich alhier allerlei vreemde lieden vestigen zonder behoor lijk certificaat. 1694. Aan het brouwersgild wordt een gedeelte duin 3 Aug. in erfpacht afgestaan tot vergrooting van de brouwerskolk. 1694. Accoord tusschen de raden en meesters van de 16 Nov. rekening der domeinen van Holland en de vrouwe van Heemstede over de grens tusschen de heer lijkheden Brederode en Heemstede. 1695. De r.-k. kerk te Overveen is reeds in gebruik. (Zie 1697). 1695. De hofstede „Valckenburg", nabij de ruïne van 12 Sept. Brederode, wordt bij executie verkocht. Uit de advertentie der Opr. Haarl. Cour. van 8 Sept. 1695 blijkt, dat het is „een seer playsante hoffstede, „boomgaert, plantagie ende landerijen met een medewerken, het scheldwoord „Jansenisme" schering en inslag is. Trouwens de inhoud is doorloopend van te polemi- schen aard om het als een ernstig tijdschrift te beschouwen. i) Zie voor de verdere bezitters het genoemde opstel in „Eigen Haard", 1904.

Adresboeken Bloemendaal | 1912 | | pagina 64