4 Om een en ander beter te doen uitkomen en ook in verband met het feit, dat wij hier te doen hebben met de aansluitende geschiedenis, moest ik meer uitvoerig zijn in mijne mededeelin- gen. Trouwens, eene kroniek is geen historische verhandeling» doch een verzameling van geschiedkundige feiten in chronolo gische orde opgesteld, die ten allen tijde moet kunnen dienst doen als handleiding en betrouwbaren leidsman in het opsporen van feiten en bronnen. Een woord van oprechten dank aan het gemeentebestuur van Bloemendaal, dat mij op niet genoeg te waardeeren wijze in de gelegenheid stelde nasporingen te doen in het archief dier gemeente. Zulk eene medewerking, zulk eene hulp moe digt een onderzoek naar de plaatselijke geschiedenis aan. In het bijzonder nog een woord van erkentelijkheid aan den gemeente-secretaris, den heer A. J. van der Flier, en zijne ambtenaren voor hun welwillendheid. Behalve de verschillende bronnen, genoemd aan den voet der bladzijden in den tekst, zijn nog door mij o. a. geëxcer peerd Notulen nan den Gemeenteraad en van het College van Bur gemeester en Wethouders van Bloemendaal van 1852—1880, berustende in handschrift ten raadhuize te Overveen. Verslagen van den toestand der gemeente Bloemendaal van 1868—1880. Als voren. Notulen van de Provinciale Staten van Noordholland van 1852—1880. Notulen van den Gemeenteraad van Haarlem van 1852—1880. Verslagen van den toestand der gemeente Haarlem van 1852—1880. Veilingslij sten van openbare verkoopingen gedurende die jaren. Programma1s van gehouden tentoonstellingen. Oprechte Haarlemsche Courant van 18521880. Haarlems Weekblad (later Nieuwsblad) van 1852—1878. De Spaarne-Bode van 1876—1880. Verslagen van Meerenberg en van andere instellingen of vereenigingen.

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 20