7 1852 April. De heer G. van der Werff te Bloemendaal wordt bekroond op de te Haarlem gehouden ten toonstelling van planten, enz. (Zie September.) 16 April. Ds. A. Faure Beeckman treedt op als (eerste) predikant van Meerenberg. (Zie 1869.) J) 18 April. De boerderij van den landbouwer C. van der Hulst te Vogelenzang, brandt geheel af. De oorzaak is dat eenige inwonende Engelschen, werkzaam bij den aanleg der duinwaterleiding, „spek in de pan" bakken, waardoor de vlam in de pan slaat en zich dadelijk meedeelt aan hier lig gende takkenbosschen. 25 Mei. Alhier wordt een lichte aardschok waargenomen. Mei. Door den directeur van het postkantoor te Haarlem wordt bekend gemaakt, dat o. m. brie venbussen gesteld zijn te Bloemendaal, Overveen en Vogelenzang en dat er mitsdien gelegenheid bestaat om van die plaatsen brieven te verzenden en ook door middel van postboden brieven te ontvangen tegen een bestelloon van 2V2 cent per brief en 1 cent per pakje drukwerk. Mei. Bij den aanleg van de Amsterdamsche water leiding worden achter Mariënbosch, bij het z.g. Oranjewater, verschillende oudheden gevonden. Op ongeveer 15 voet onder het duinzand stuit men op een vaste veenbank, waarin zich afgebroken stompen van eikenboomen bevinden, die een dikte hebben van één tot vier decimeter. Er zijn er bij, die in overoude tijden afgezaagd en behakt zijn, waaruit door deskundigen wordt geconcludeerd, het medegedeelde door jhr. dr. M. F. van Lennep in zijn werk: „Het Leven van mr. Jacob van Lennep". 2e dr. Dl. 11, blz. 43-52. Eene volledige naamlijst van predikanten van de gemeente Bloemendaal sedert 1634 is afgedrukt in jaargang 11 van „Help U Zelf", blz. 63.

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 23