11 1853 8 Juni. In plaats van wijlen de heer N. Rouwens wordt tot burgemeester benoemd de heer J. P. L o n b a r Petri. Hij wordt 23 Juni d. a. v. ge ïnstalleerd en tevens benoemd tot secretaris der gemeente en tot ambtenaar van den burgerlijken stand. (Zie 29 Juli.) 19 Juli. Tot leden van den gemeenteraad worden her kozen de heeren J. L. ter Hofsteede en A. Bijvoet. 12 Augustus wordt tot lid van den raad gekozen de heer F. van Vel sen Jr., in in plaats van wijlen burgemeester Rouwens- (Zie 1854). 29 Juli. Bij K. Besl. (uo. 93) worden voor de gemeente Bloemendaal de volgende jaarwedden vastgesteld de burgemeester f 300, de wethouders ieder f 50 en de secretaris f 300. (Zie 31 Ang.) 31 Aug. Burgemeester J. P. Lonbar Petri wordt benoemd tot makelaar in vaste goederen, obliga- tiën, enz., in plaats van wijlen den heer Rou wens. (Zie 31 Aug. 1852 en 25 Oct. 1854). 9 Sept. De gemeenteraad neemt maatregelen tegen eventueele gevallen van Aziatische cholera. (Zie 1854). 2 Oct. Het onweer slaat in een hooischuur van de boerderij, bewoond door C. van Schooten te Bloemendaal. De schuur verbrandt met den daarin aanwezigen voorraad hooi en aardappelen. De boerderij, behoorende aan mr. J. P. A. van Wickevoort Crommelin, wordt beveiligd. 11 Oct. Bij gelegenheid, dat aan 67 jongens en 86 meis jes te Overveen het Heilig Vormsel wordt toege diend, worden met den bisschop de plannen eener nieuwe r.-k. kerk besproken, zonder echter tot een besluit te komen. De kerkmeesters Anto- nius Neelissen, Arnoldus Henricus Prinsen, Franciscus van Velsen Jr. en Antonius Roozen achten den financieelen

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 27