1854. 13 1854 De broodzetting x) wordt in dit jaar afgeschaft. (Zie 1858.) In dit jaar wordt te Meerenberg een vaste onder wijzer aangesteld. 2). Zuster Constance Th nissen treedt in dienst bij deze inrichting.8) 1 Jan. De nieuwe derde klasse van Meerenberg wordt aan de vrouwenzijde opengesteld. (Zie 9 September en 1856). 14 Juni. De gemeenteraad stelt een brandverordening vast, waarin o.m. wordt bepaald dat er in de ge meente 3 brandspuiten zullen zijn, n.l. één aan de kerk te Bloemendaal, één aan het raadhuis te Overveen en één aan de school te Vogelenzang. De dienst zal worden verricht door een korps brandblusschers, bestaande uit 3 compagniën, ieder bestaande uit 3 officieren (1 kapitein, 1 eerste luitenanten 1 tweede-luitenant) en 4 onderofficieren (1 sergeant-majoor en 3 sergeants) en bovendien Broodzetting is de bepaling van het maximum van den prijs, tot welken het brood mag worden verkocht. Zij is een uitvloeisel van de oude theorie, dat de zorg voor de geregelde vervulling van de dagelijks wederkeerende eerste levensbe hoeften des volks, ook in gewone tijden en omstandigheden, een deel is der zorg van den Staat, en dat deze niet kan worden overgelaten aan de vrije mededinging alleen. -) Vóór dien tijd werd het onderwijs gegeven door een be diende, voormalig onderwijzer, die tevens den zang leidde. Wij vermelden dit omdat zuster Thönissen zoovele jaren hier haar liefdewerk uitoefende. In 1894 vierde zij haar 40-jarig jubilé en werd toen begiftigd met de zilveren eere medaille van Oranje-Nassau. Weinige dagen daarna overleed zij. Zie het in den vorigen jaargang genoemd historisch over zicht van Meerenberg door C. Druyvesteyn.

Adresboeken Bloemendaal | 1913 | | pagina 29