Openbare Verkoopingen 51 in de Gemeente BLOEMENDAAL. Openbare verkoopingen van onroerende goederen geschieden in de gemeente Bloemendaail in 't algemeen bij inzet, hooging en toeslag. Tusschen inzet en toeslag ligt minstens een tijdperk van één week. De hoogste bieder, inzetter genaamd, heeft het recht van de eerste hooging. De hooging staat overigens voor elk gegadigde open tot aan den toeslag. Voor den toeslag wonden de hoogingen gesloten en geschiedt de veiling bij afslag. Van combinatie van perceelen wordt geen hooggeld betaald: de veiling daarvan geschiedt alléén bi] opbod en afslag op de 2ae zitting. De 'hoogste bieder eener combinatie krijgt 1 van het hoogste bod. Onkosten: 6% der koopsom door kooper te betalen binnen 8 dagen ;na de toewijzing tegelijk met de plokgelden en hoog- gelden. Betaaldag der koopsom in den regel uiterlijk 6 weken na de toewijzing. Plokgeld bedraagt: 1 der hoogste bieding. Hooggeld: 10 van elke verhooging, bij ophouding van het perceel wel eens 5 dier verhooging, doch in den regel volle uitkeering van de 10 Plokgeld en hooggeld zijn ten laste van dén kooper; combi natieplokken ten laste- verkooper. Gebruikelijk is de veilingen te houden des avonds na 8 uur. Openbare verkoopingen van meubilaire goederen geschieden a contant met 10 °/o opgeld en 0,05 per koop voor „tafel- of werkgeld". Openbare verkoopingen van hout worden in den regel ge houden in de maanden December en Januari. Het opgeld hier van bedraagt 7i/2 en voor hout, dat nog gehakt moet wor den, 5 o/o hakgeld daarenboven. De koopen kunnen vervoerd worden na betaling, welke in den regel moet geschieden vóór len 15den Februari.

Adresboeken Bloemendaal | 1915 | | pagina 73