67 Art. 5. De verhooging der jaarwedde gaat in: awegens diensttijd, met den eersten dag van de maand volgende op die, waarin de vereischte diensttijd is vol bracht; b. wegens het bezit van een akte, recht 'gevende op verhoo ging der jaarwedde, met den eersten dag der maand, volgende op die, waarin de akte is verkregen; c. wegens het geven van onderwijs in een of meer der vakken, genoemd in artikel 2, met den dag, waarop de onderwijzer met het geven van het onderwijs waarvoor de akte vereisoht is, door Burgemeester en Wethouders belast wordt; d. bij aanwijzing van den onderwijzer tot plaatsvervangend hoofd der school of tot onderwijzer met verplichte hoofd akte, op den dag in het besluit tot aanwijzing genoemd. Art. 6. Elk hoofd eener school geniet, behalve zijSne jaarwedde, vrije woning, zoo mogelijk met eenen tuin of vergoeding van huis huur. Het bedrag van deze huishuur wordt bij elk voorkomend geval vastgesteld door den Raad, onder goedkeuring van Gede puteerde Staten. Art. 7. Elk der mannelijke onderwijzers, die het hoofd der school bijstaan, geniet, indien hij den leeftijd van 28 jaren heeft bereikt eii hetzij1 gehuwd is, hetzij als weduwnaar inwonende minderjarige kinderen heeft, eene tegemoetkoming in de huis huur ten bedrage van f 200,- per jaar. Art. 8. Ingeval een onderwijzer wegens ongesteldheid verhinderd is zijne betrekking waar te nemen, wordt zijne jaarwedde gedu rende zes maanden geheel uitbetaald, daarna gedurende zes maanden voor de helft ingehouden, terwijl bij verdere verhin dering voor ieder bepaald geval (onder goedkeuring van Gede puteerde Staten) eene afzonderlijke regeling zal worden ge troffen. A r t. 0. Onderwijzers, die ter vervulling van hunnen militie- of land- weerplicht onder de wapenen of in werkelijke:n dienst moeten komen, zijln verplicht daarvan tijdig aan 'het Gemeentebestuur kennis te geven.

Adresboeken Bloemendaal | 1915 | | pagina 91