84 VERORDENING op de heffing van begrafenis rechten in de gemeente Bloemendaal. Artikel 1. Er zullen in voege als bij de volgende artikelen is omschre ven rechten worden geheven: a- b- voor het begraven van tijken op de; algemeene begraafplaats; voor het verkrijgen van het uitsluitend recht om' lijken in een bepaald graf der sub a genoemde begraafplaats te doen begraven, hetzij voor onbepaalden tijd, hetzij' voor den, itijd van tien jaren; c. voor het overboeken van het onder litt. b bedoeld recht; d. voor het begraven op buitengewone uren; p. voor het roeren van graven; f. voor het overbrengen van lijken van het eene graf naar het andere; a. voor het stichten van grafkelders, het plaatsen van ge- denkteekenen, zerken, staande steenen ot hekwerken, het planten van boomen of andere gewassen op dei graven }i. voor het recht tot het plaatsen van urnen. Art. 2. Bij de heffing van rechten onder a van het! vorig artikel ver meld, zal gelet worden of de begraving geschiedt: le. in een kelder; 2e. in een eigen graf, dat is een zoodanig, waarvoor het recht tot begraven voor onbepaalden tijd is toegekend; 3a. in een huurgraf, dat is zulk een, waarop het recht tot begraven voor den tijd Van tien jaar verkregen is, 4e. in een algemeen graf. Voorts zal met inachtneming der hiervoren gemelde ondei- scheidingen, 'de bepaling van het begraafrecht in dier voege plaats hebben, dat voor overledenen Deneden d"e jami emi vierde en voor die van drie tot beneden 15 jaar de helft zal worden betaald van de som welke voor hen die den leeftijd van 15 jaren en daarboven bereikt hebben gevorderd .wordt. A r t,. 3. In verband met het bepaalde in artikel 2 is voor de begra ving op de algenneene begraafplaats verschuldigd:

Adresboeken Bloemendaal | 1917 | | pagina 102