Het Kerkgebouw aan den Vijverweg. Een klein bijschrift bij de hiernevensstaande afbeelding van het in dit jaar aan den Vijverweg te Bloemendaal verrezen kerkgebouw der Gereformeerden. Sinds de Doleantie in de jaren 1886 en volgende, waren de Gereformeerden te Bloemendaal er op aangewezen te Haarlem te kerken, daar, gering in aantal als zij wa ren, onmogelijk gedacht kon worden aan eene zelfstan dige institueering der kerk. Wel kwam men van tijd tot tijd bij elkander om te bespreken of in dezen toestand geenverandering ge bracht kon worden en zonderde men allengs voor dit doel het een en ander af, maar het bleef steeds bij pogin gen, die door het geringe ledental niet konden slagen. Voornamelijk door het zich metterwoon vestigen in de gemeente Bloemendaal van gezinnen, die tot de Gerefor meerde kerk behoorden, groeide het ledental, hoewel zeer Gangzaam, toch in den loop der jaren zoodanig aan, dat, ter betere verzorging van de geestelijke belangen, uit de in deze gemeente wonende Gereformeerden in den "Raad der Kerk van Haarlem, wier kerkgebouw aan de Ridder straat staat, twee ouderlingen konden worden gekozen. Daarmede bleef echter bestaan het groote bezwaar, verbonden, aan het niet hebben van een eigen kerkge meenschap in de plaats van inwoning, des Zondags vooral uitkomende in de noodzakelijkheid van naar Haar lem ter kerk te moeten gaan. Toen dan ook in het jaar 1913 door bijzondere omstan digheden een terrein gekocht kon worden aan den Vijver weg, werd niet geaarzeld; maar een aanvang gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor de institu eering van een zelfstandige kerkgemeenschap. Een zevental leden werd tot commissie van voorberei ding gekozen en in Juli 1914 was men zoover gevorderd.

Adresboeken Bloemendaal | 1917 | | pagina 19