Op zekeren dag ontving hij van drie jeugdige edellieden bezoek. Een van hen Otto genaamd deelde hem mede, dat zij zonen waren van Jacob van Lookhorst en van Machteld van Drakenbosch. Hun vader had hun op zijn sterfbed bevolen, dat zij zich zouden wenden tot vader Bruno, om een levensstaat te kiezen. Hij gaf hun goeden raad en alle drie kozen God voor hun deel. Op zekeren morgen zag men hen in de kerk van het St. Jans klooster te Haarlem voor het altaar van Onze Lieve Vrouwe knielen en daar in handen van vader Bruno, den kluizenaar van Overveen, de meest plechtige beloften afleggen. Otto van Lookhorst werd een dapper ridder, wiens moed en godsvrucht alom geroemd werden; hij begif tigde twee kloosters te Haarlem en stierf 28 Mei 1443. Floris van Lookhorst diende met trouw de Hollandsche graven en huwde eene godvruchtige vrouw, die na zijn dood in 1435 hare goederen aan de armen schonk en te Brussel het kloostergewaad aantrok- De derde broeder, Herman van Lockhorst werd pries ter, later deken van den Dom te Utrecht, in 1415 kanun nik van St. Lambert te Luik en van St. Maria te Utrecht. Hij overleed 5 Augustus 1438. Vader Bruno, die een zoon was van den ridder Jan van Haeften, was na een veelbewogen leven er toe gekomen om alleen God te dienen en had zich in de duinen onder Overveen als kluizenaar gezet. Hij overleed den 8sten Juli 1402. De Miraculeuze Appelboom te Bloemendaal. Op Oudejaarsdag van het jaar 1627 zaagde een zekere Mees Aertszoon een appelboom door op Kloecken-Hof- stede, gelegen tusschen Aelbrechtsberg en Brederode. In de schijven van een tak vond hij figuren, die een'viool, een bisschop met myter en staf en vier nonnen voorstel- Aanteekening. Ontleend aan de zeer uitvoerige geschiedenis van J. J. van der Horst, Vader Bruno, de kluizenaar van Over veen. Met koperetsen van J. B. Witkamp. 2e dr. 1857. Verscheen ook in ,,Oud en Nieuw."

Adresboeken Bloemendaal | 1917 | | pagina 27