den. Weldra verscheen hiervan een prent met dit opschrift: Buy ten Haerlem (wonder saeken!) In het. hout dees beelden staeken Sonder hand daer in gestelt. Wat maght wesen? mij vertelt, Burger, wilt gij wel gelooven, Dat het werken sijn van boven! 'k Bid u, hier doch niet. en spot In het hout zoo leeft ook God. Dit miraculeuze voorval werd wijd en zijd bekend, zoodat men scharen van bedevaartgangers zag optrek ken naar deze plaats. De Hongerige Hertog van Langeveld. In de bij velen zeker nog wel bekende herberg „De „Haringbuis" bij den vroegeren tolboom aan de Zand- voortsche Laan, hing behoorlijk in eien lijstje gevat een gedicht, waarin verhaald wordt van de vraatzucht van zekeren hertog Van Langeveld, die in 1628 in den Aerdenhout „dineerde". Het gedicht luidt: Gedenkstuk van den Hertog van Langeveld. Als men sestienhonderd agt en twintig schreeven, Was de Hertog van Langeveld in 't fleur van sijn leven, Kwam in den Aerdenhout in ,,'t Guide Klaverblad"; Heeft een maaltijd gedaan van twee uuren, en at Dees nabeschreeven spijs, soo ons de waard vertelde, Die hem de spijs en drank met sijne hand bestelde, Acht Ponden Roggebrood en vier Terwebollen fijn, Thien pond Soetemelks Kaas en Haring een dosijn. Nog liet hij metter haast ook door het keelgat snappen Het goed Acht Guldens Bier omtrent de veertien flappen. De Waard reekent het Gelag. Hier wel ter deeg op let: 't Beliep de Gulden vier en nog.vijf stuivers net. Aanteekening. Zie: Loosjes. Holl. Arkadia, blz. 38. 18

Adresboeken Bloemendaal | 1917 | | pagina 28