Openbare Verkoopingen 55 in de Gemeente BLOEMENDAAL. Openbare "verkoopingen van onroerende goederen geschieden in de gemeente Bloemendaal in 't algemeen bij inzet, hooging en toeslag. Tusschen inzet en toeslag ligt minstens een tijdperk van één week. De hoogste bieder, inzetter genaamd, heeft het recht van de eerste verhooging. De hooging staat overigens voor elk gegadigde open tot aan den toeslag. Voor den toeslag worden de hoogingen gesloten en geschiedt de veiling bij afslag. Van combinatie van peroeelen wordt geen hooggeld betaald: de veiling daarvan geschiedt alléén bij opbod en afslag op de tweede zitting. De hoogste bieder eener combinatie krijgt 1 <Vo van het hoogste bod. Onkosten: ó1/^ der koopsom door kooper te betalen binnen acht dagen na de toewijzing tegelijk met de plokgelden en •hooggelden. Betaaldag der koopsom in den regel uiterlijk zes weken na de toezegging. Plokgeld bedraagt: 1 der noogste bieding. Hooggeld: 10% van elke verhooging, bij ophouding van het perceel 5 dier verhooging. Plokgeld en hooggeld zij'n ten laste van den kooper; combi natieplokken ten laste verkooper. Gebruikelijk is de veilingen te houden des avonds na 8 uur. Openbare verkoopingen van meubilaire goederen geschieden a contant met 10 opgeld en f 0,05 per koop voor „tafel- of werkgeld". Openbare verkoopingen van hout worden in den regel gehou den in de maanden December en Januari. Het opgeld hier van bedraagt 7i/s en voor hout, dat nog gehakt moet wor den, 5 hakgeld daarenboven. De koopen kunnen vervoerd worden na betaling, welke in den regel moet geschieden vóór den 15<i™ Februari.

Adresboeken Bloemendaal | 1917 | | pagina 69