62 houders schriftelijk mededeeling van den aard dier wijziging- worden gedaan. De voor de kennisgeving en de verklaringen noodige formu lieren worden 'kosteloos verkrijgbaar gesteld. Art. 4. Onverminderd het bepaalde bij art. 330 van het Wetboek- van strafrecht is het verboden melk te verkoopen, welke: a- Afkomstig is van 'koeien, die minder dan acht dagen te voren gekalfd hebben, die behandeld worden met genees middelen, welke ;na-deelig voor de melk kunnen zijin, of d'ie aan eene ziekte lijden, welke een schadelijken invloed op de melk kan hebben; It. ondeugdelijk van samenstelling is o-f in bet algemeen ondeugdelijk of bedorven is, ot 'waaraan conserveermid delen. zijn toegevoegd, of waaraan kleurstof is toegevoegd c. wat den aard en de hoedanigheid betreft, in eenig opzicht Iniet voldoet /aan de voorschriften van ld:e -artt. 13 en 14 dezer verordening; t d. niet voldoende rein is. Art. 5. De melkverkoope-r is verplicht, waaneer zulks door Burge meester en Wethouders wordt verlangd, binnen een door hen 'te stellen termijn eene verklaring van eenen Rijksveearts over te leggen, waaruit blijkt, of het vee, waarvan de melk1 afkom stig is, verkeert in een der gevallen, in art. 4 sub a vermeid. Art. 6. Wanneer Burgemeester en Wethouders blijkt, dat gehandeld - is in strijd met art. 4 wanneer de in art. 5 bedoelde verklaring niet binnen den bepaalden tijd wordt overgelegd of niet gun stig luidt, of wanneer het aan Burgemeester en 'Wethouders blijkt, dat melk verkocht wordt, die gevaar voor de gezond heid kan opleveren, is de betrokken nielkverkooper verplicht, zoodra Burgemeester en Wethouders hem zulks gelasten, den verkoop van melk te staken. Desnoods kunnen Burgemeester en Wethouders bij niet opvolging van dezen last d,en verderen verkoop beletten. Art. 7. De melkverkooper is verplicht den verkoop van melk te sta ken, indien zich in het gebouw, bedoeld in art. 3 sub 2°. o! in zijne woning eene bij de wet als zoodanig erkende* besmet telijke ziekte voordoet. Hij geeft hiervan onverwijld schriftelijk kennis aan Bur:

Adresboeken Bloemendaal | 1917 | | pagina 78