68 middelen waarmede de verkoop plaats heeft dat daardoor de waar niet geraakt in den toestand, als bedoeld in artikel 4 sub 1 a en b- Art. 6. Ieder, die waren als bedoeld In artikel 1 verkoopt, is ver plicht aan iederen daartoe bevoegden ambtenaar op diens ver langen zonder dralen defzie te vertoonen en toe te laten, d^t deze worden gekeurd en geheel of gedeeltelijk ter keuring worden medegenomen. Hem wordt, indien hij den vvensch daartoe te kennen geeft, een verzegeld monster van de ge keurde of ter keuring medegenomen waren verstrekt. Dd deugdelijke of onschadelijk bevonden waren worden hem in verkoopbaren toestand teruggegeven. Voor zoover dit niet mogelijk mocht zijn, wordt de verkoopswaarde daarvan aan hem vergoed. Art. 7. Met de keuring en het onderzoek van de waren, bedoeld' in art. 1, met de opsporing van overtredingen dezer verordening en met het opmaken van proces-verbaal deswege zijn in het bijzonder belast de ambtenaren en beambten van den keurings dienst van voedingsmiddelen te Haarlem. Met de opsporing van de overtredingen en het opmaken van proces-verbaal zijn bovendien beiast de dienaren der politie en allen, die door de bevoegde macht met Ihjet toezicht op de openbare gezond heid zijn belast. Aan al dezen wordt de last verstrekt tot handhaving van de bepalingen dezer verordening, gebouwen, vaartuigen of erven te allen tijde, zelfs tusschen zonsondergang en zons opgang, binnen te treden, ook ondanks den wil der gebrui kers doch met inachtneming van de bepalingen der wet van 31 Augustus 1853 (Staatsblad N°. 83). Art. S. Deze verordening is niet toepasselijk op waren: a. die niet voor den verkoop in het klein binnen deze gemeente zijin bestemd; b. waarvan de verkoop of het gebruik bij wet of bijzondere verordening is geregeld. Art. 9. Overtreding van eenige bepaling der verordening wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f 25, of hech-

Adresboeken Bloemendaal | 1917 | | pagina 84