SI VERORDENING op de algemeene begraafplaats te Bloemendiaal. Artikel 1. Er worden slechts ruimten voor graven, kelders of urnen afgestaan aan rechthebbenden op grafruimte;n of grafkelders op de bestaande begraafplaatsen in de gemeente Bloemendaal aan inwoners dier gemeente of aan personen, die daar hun bui tenverblijf hebben, zoomede ten behoeve der teraardebestelling van de te Bloemendaal overleden personen, die aldaar noch woonden, noch hun verblijf hadden. Art. 2. De begraafplaats is dagelijks toegankelijk van 8 uur voor middags tot zonsondergang. De erfgenamen van Mevr. de Wied. J. J. van der Vliet Borski, zoomede de personen, die van hunnentwege komen, hebben ten allen tijde d;e;n vrijen toegang tot het voor d'eze erfgenamen gereserveerde gedeelte der begraafplaats. Art. 3. Er zijn drie soorten van graven, n.l. eigen graven, huurgraven en algemeene graven. Eigen graven worden uitgegeven voor onbepaalden tijd, huur graven voor den tijd" van 10 jaar. De eigen- en huurgraven worden op naam gesteld' en wor den bij overlijden van de|n rechthebbende overgeschreven op zijn erfgenamen, mits de kosten van overschrijving voldaan zijin. Op deze voorwaarde kan ook op verzoek van den rechtheb bende een graf op een ander worden overgeschreven. De rechthebbende op een huurgraf heeft de bevoegdheid om vóór den afloop van den huurtijd, dezen wederom met. tien jaren te verlengen, mits het verschuldigde recht betaald zij- Ar t. 4. Het voor begraving bestemde gedeelte der begraafplaats wordt in vakken verdeeld en elk vak wecfer in grafruimten. Elk v,ak en elke grafruimte wordt genummerd. Elke grafruimte wordt, althans zoodra er in begraven is, voorzien van een ;nummerpaaltje. Art. 5. Van de begraafplaats wordt een door Burgemeester en Wet houders gewaarmerkte plattegrondteekening in dubbel gemaakt,

Adresboeken Bloemendaal | 1917 | | pagina 99