raad was er nooit bijzonder geestdriftig voor ge stemd geweest, en de duin-eigenaren, wier grond men voor den weg noodig had, voelden er nog min der voor. Toch zijn er in die vroegere tijden wel degelijk plannen gemaakt en is er aan eenige zelfs begin van uitvoering gegeven, in zoover, dat de ontwor pen wegen werden uitgezet, waarvan de piketpalen bij het traceeren van dezen weg op verscheidene plaatsen gevonden zijn. Zoo is er indertijd een weg ontworpen van af „Duin en Daal" naar het strand. De Zandvoortsche Hotel- en Terreinmaatschappij heeft destijds in beginsel een vergunning van de duin-eigenaars ge had om een Zeeweg door hunne gronden te leggen, zij het dan ook niet zoo'n grootsche weg als de tegenwoordige. Hij werd uitgezet, maar op het laatste oogenblik sprong dit nog af. Zoo stonden de zaken toen de oorlog uitbrak, en daarmede de groote strijd tegen de werkeloosheid door het geheele land werd aangemoedigd. De bur gemeester, die men kan er, nadat wij zijn door zetten in deze aangelegenheid hebben gezien, wel zeker van zijn voortdurend de kansen woog voor zijn groote plan, zag nu de gelegenheid schoon, twee goede dingen inéénen te doen: een pracht- middel om de werkeloosheid te bestrijden was de aanleg van den Zeeweg. De heer Springer was het, die op uitnoodiging van den burgemeester de richting van den weg aan gaf, het plan ervoor opmaakte en hem deed uitzetten. Verder kwam men toen echter niet. Immers dé duin-eigenaren wilden wel, ter bestrijding der wer- 10

Adresboeken Bloemendaal | 1920 | | pagina 18