de aannemersfirma W. Blankevoort voor de som van f 190.000. In April daarop werd met het werk begonnen. In het verloop van de baan werden eenige wijzi gingen gemaakt, waarvan de voornaamste wel is, dat zij, in plaats ten Zuiden, ten Noorden van den Haarlemschen watertoren gelegd werd. Een zijtak naar Bloemendaal, die in het oorspronkelijk plan ge legen had, was vroeger reeds, jammer genoeg, af geketst, daar hij de prise-d'-eau der Haarlemsche waterleiding kruisen moest, wat niet gewenscht ge acht werd. En thans iets over het aanzicht van den weg. De middenbaan van 25 meter breedte is voor- loopig met heide beplant tegen het stuiven, zoo ook de taludsde 4 meter breede voetpaden, die aan weerszijden langs de geheele middenbaan liggen, werden met heide belegd. Deze voetpaden geven een prachtige afwisseling aan den weg. Nu eens 8 tot 9 meter erboven ge legen, dan weer tot 3 meter toe er onder, bieden zij een levendig en voortdurend veranderend schouw spel. Zij voeren u op de meest verrassende manier nu eens door berkenboschjes, die men met opzet daar heeft laten staan dan leiden ze langs elsen- hout, bemoste hellingen, fleurige heesters, waar lijs terbes staat als dragende kerselaars, bouquetten van sparren, glooiingen blauw van de duindoorn, waar- miilioenen oranjegele besjes opblinken, klein, laag, eikenhout, gewonnen en geboren en grillig opge groeid in den niet malschen zeewind. Het is een der verrukkelijkste intiemste landschappen, die wij kennenMen moet om zich eenigszins een oor- 12

Adresboeken Bloemendaal | 1920 | | pagina 20