het afgraven van de groote bulten, zooals die kanjer bij de waterleiding, die maar even 40.000 M3. inhoud had, wordt ongeveer een week gedaan door 50 menschen. Is de oppervlakte gelijk gemaakt, dan komen de heiplanters, bij drieën tegelijk. Een steekt de gleuven in het zand, de twee anderen planten er boschjes hei in. Ter plaatse waar de weg den zeereep nadert, is een plein aangebracht. Daar gaat de weg zuidwaarts naar Zandvoort, vlak over den uitersten duinkant, om uit te komen op den Boulevard Barnaart, waarvan hij om zoo te zeggen de verlenging is. Om die reden is het gedeelte weg langs den zeereep (1800 M. lang) op dezelfde breedte gebracht als die bou levard, d. i. 9 meter middenbaan, voetpad 3 meter. Deze versmalling van den weg begint dus op het daareven genoemde plein, waar de weg den grooten hoek maakt. Deze hoek wordt natuurlijk een punt van belang. Er komt een voetpad naar het strand, en er is reeds een hooge duin, een kijkduin, opgeworpen. Een trap zal dit Kijkduin gemakkelijk te beklim men makeneen beton-bank op den top zal den wandelaar in de gelegenheid stellen, vandaar rustig te genieten van een panorama, zoo schitterend als men er maar heel weinige vindt. De nieuwe Zeeweg, zal, eenmaal behard en dus geheel voltooid, wat reeds in Mei a.s. het geval moet zijn, een buitengewone aanwinst zijn voor deze streek, en een der merkwaardigste werken, die in den laatsten tijd tot stand kwamen in ons vader land. Een werk, waarop Bloemendaal waarlijk trotsch mag zijn. 14 Bloemendaal, Januari 1920.

Adresboeken Bloemendaal | 1920 | | pagina 22