40 Het onderwijs omvat de leervakken ak der wet. De school tijden zijn: Maandag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrijdag's ochtends van 9—12 uur en 's middags van 24 uur. Woens dag- en Zaterdag s ochtends van 81/2— HV2 uur- Bovendien wordt er herhalingsonderwijs gegeven aan jongens van 1 October1 April, Maandag van ö1/^7V2 uur, Woensdag en Vrijdag van 68 uur en aan meisjes van 1 October tot de zotnervacantie Woensdag nam. van 1—4 uur. De toelating van nieuwe leerlingen geschiedt eens per jaar en wel op den eersten schooltijd in April. Daartoe wordt de leeftijd vai 5V2 jaar vereischt. De leerlingen worden naar gelang hunner vorderingen verdeeld in 6 klassen en eene vervolgklasse, indien het noodig is. Het schoolgeld wordt geheven volgens het kohier van den hoofdeliiken omslag in de gemeente. Onvermogenden worden vrijgesteld. Voor het herhalingsonderwijs wordt de helft van het schoolgeld der dagschool in rekening gebracht. 'T KOPJE. Meisjesschool voor Middelbaar Onderwijs met 5-jarigen curcus, Internaat op 't Kopje. Dagschool Koepellaan. Schoolgeld f 300. Spreekuren: Maandag van IIV2— I2V4 uur. Woensdag van 2—3V2 uur. (Aan het schoolgebouw). Directrices. Mej. A. Gratama, leerares in de Nederl. taal en letterkunde. H. J. M. A. Barger, leerares in de aardrijkskunde. Leeraren en leeraressen: Mevr. L. BaarslagVos, in de Fransche Taal en letterkunde. Mej. A Duinker, in de Fransche taal en letterkunde. G. Kooijker, in de Duitsche taal en letterkunde C. D. ten Bruggencate, in de Engelsche taal en letterkunde. M. de Boer, in de Italiaansche taal. S. M. Ferman, in de geschiedenis. J. O. Mathijssen, in de wis-, natuur- en scheikunde. C. Peereboom, in de wiskunde. Jonkvr. E. de Brauw, in de kunstgeschiedenis. Mej. H. Charbon, in de handwerken. Hoogland, in Slöjd. De Kanter, in knippen en naaien Zuidema, in de Zweedsche Gymnastiek. A. van 't Hoff, in de Natuurlijke historie. De heer F. Grabijn, in teekenen. Mej. L. Cnoop Koopmans, in het Latijn. De heer J. B. A. Saeijs, in de cosmographie. S. H. Brongersma, in de Gezondheidssleer. Mej. Mr. E. van Dorp, in Staatsinrichting en Staathuishoud kunde.

Adresboeken Bloemendaal | 1920 | | pagina 48