HET KBNNEMER LYCEUM. Al sinds lang heeft Bloemendaal op onderwijsgebied een goeden naam: de M. U. L. O. „school van IJzerman" heeft m den lande een zekere vermaardheid; de Bloemendaaische Schoolvereeniging neemt onder de liloeke leiding van den heer S. A. Wiison, steeds in bloei toe; en van het „Kopje" heeft iedereen, die zich voor de opvoeding en het onderwijs van meisjes interesseert, gehoord, en: dan in den meest gunstigen zin. Nu is, naast deze drie onderwijsinrichtingen, en naast de de. gelijke, royaal ingerichte, gemeenteschool van den heer Tin- holt en de vriendelijk aan den rand van het bosch gelegen Christelijke school, Bloemendaal een instelling rijker gewor den, die, als de teekenen niet bedriegen, van beteekenis en invloed zal worden voor de gemeente en haar verdere ont wikkeling. Menigmaal werd te Bloemendaal de behoefte aan middelbaar onderwijs gevoeld, en toen door de nieuwe wet de voorwaar den voor de stichting van een te subsidieeren school verge makkelijkt waren, werden de oude plannen opnieuw ter hand genomen. Een commissie, onder voorzitterschap van Mr. D. E. Lioni, toog aan het werk, de voorlichting werd ingeroepen van Prof. R. Casimir, Rector van het „NederJandsch Lyceum" in den Haag, en van den Rector van het Amsterdamsche Lyceum, Dr. C. P. Gunning, die zelfs te Bloemendaal een voordracht hield; de aanvankelijk benoodigde fondsen werden bijeenge bracht; en in April 1920 werd' de vereeniging „Kennemer Ly ceum" opgericht, waarvan het Dagelijksch Bestuur gevormd werd door de heeren Mr. D. E. Lioni, Voorzitter, E. J. Lange- laan, Secretaris, J. C. de Wijis, Penningmeester, en C. W. de Visser. Men koos, op voorstel van den laatste, den naam „Kennemer Lyceum", omdat men de school wilde doen zijn een inrichting voor heel Kennemerland, waarop leerlingen zou den komen ook van andere plaatsen dan Bloemendaal. Merk waardig was in dit verband, dat in den eersten cursus van de 45 ingeschreven leerlingen 23 van buiten Bloemendaal waren. Voor den tweeden cursus, die met 82 leerlingen aanvangt, is het percentage Bloemendalers veel grooter. Misschien dat in de toekomst d'e uitvoering der zoo veel besproken tramplinnen

Adresboeken Bloemendaal | 1921 | | pagina 19