15 aardig, dat 10 jaar later deze leeraar zou zijn niet de leider der feesten bij de nieuwe huisvesting zijner school, maar als Rector, de organisator der verhuizing zelf van een dochter- school der Haagsche, het Kennemer Lyceum. En waarschijnlijk zou menige toespeling, menige dichtregel uit de Revue van 1911, ook op de gebeurtenissen van 1921 van toepassing zijn geweest. Want in 1911 verhuisde het Haagsche Lyceum uit het gebouw der Haagsche Schoolvereeniging naar een eigen huis; in 1921 verliet het Kennemer Lyceum het gastvrije dak der Bloemendaalsche Schoolvereeniging om de waarde, de „gouden waarde" van „eigen haard" te gaan beseffen. Door een samenloop van gunstige omstandigheden heeft het Bloemendaalsch Lyceum voor drie jaar de beschikking gekre gen over het oude „Aelbertsberg", het buiten van Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout, met zijn oude huis (van 1810) zijn koetshuis, weilanden en prachtig bosch. En nadat gedurende de maand Augustus aan de inrichting van het huis tot school hard was gewerkt, zijn op 6 September de lessen begonnen. In het benedenhuis is ruimte gevonden voor een conciërgewoning, een vestiaire, eetkamer voor leerlingen van buiten Bloemendaal, werkkamer voor natuurkunde, W. C.'s, douches en kolenbergplaats. In de hoofdverdieping is aan de Zuidzijde een ruim klasselokaal; in de middenkamer (de oude hall) een keurige inrichting voor onderwijs in het Fransch, dat aan het Lyceum op zeer afwijkende wijze gege ven wordt (in dit lokaal staan aardige eikenhouten bureautjes met Zwolsche stoelen) en aan den Noordkant een zaal voor het onderwijs in Aardrijkskunde en Nat. Historie, met projectiegelegenheid, kasten enz. In deze zaal, waarin ook bij voorkomende gelegenheid een tooneel kan worden opge slagen, is ruimte voor honderd personen, terwijl door vereeni- ging met de oude hall een gelegenheid verkregen wordt om pl.m. 150 zitplaatsen te maken. Voor Ouderavonden, lezingen, muziekuitvoeringen (er staat een vleugel', ook voor de zang lessen) is dit geheel bijzonder geschikt. Aan de achterzijde van het huis ligt, boven den ingang, de Rectorskamer, telefoon kamer en die voor de administratie. Op de bovenverdieping zijn verscheidene klasselokalen, een bibliotheek, een natuur kundeleslokaal met donkere kamer; op de zolderverdieping een tweetal logeerkamers.

Adresboeken Bloemendaal | 1921 | | pagina 21