16 1 erwiji in het oude koetshuis ruimte is voor handenarbeid en waschgelegenheid voor spelers en speelsters van het tegenover de school liggende terrein voor openlucntspei, staat in het bosch een aardig ingerichte teekenzaal, die, midden in de heer lijke boomschoonheid van het ouae „Aemertsberg" ook prach tig gelegenheid biedt om in de vrije natuur te teekenen. Viak in de buurt, op een aardig pleKje te midden van laag hout èn hoogopgaand geooomte is een stelling met gymnastiekwerk- tuigen, zoodat bij goed weer ook in het bosch, op een ideale beschutten plek, geoetend kan worden. Voor den Nat. Histo- rieleeraar, en als zoodanig is vanaf September 1921 de heer Jac. P. Thijsse aan het Lyceum verbonden, is het bosch met zijn vijver en velerlei soort geboomte een prachtig waarne mingsterrein; maar in andere uren zal de rust van het stille woud door de leeraren met hun. klassen worden gezocht. Trou wens in het schoolgebouw zélif, met het prachtige vergezicht over de weilanden, is het drukke stadsgewoel en straatlawaai een ongekend iets. Het Lyceum is zijn tweede cursusjaar ingegaan met twee volledig bezette le klassen, 'ieder van twintig leerlingen, twee 2e klassen van ieder vijftien leerlingen, en twee kleine 3e klassen, 3 H. B. S. en III Gymnasium. (De twee le en 2e klas sen vormen dus den Onderbouw, de beide laatstgenoemde zijn der laagste klassen van den tweevoudigen Bovenbouw). Toezicht op de school hebben, behalve de beide Rijksinspec teurs, Dr. C. J. Vinkesteijn en G. Bo'kestein, het door het Bestuur der school benoemde College van Curatoren, waarvan Dr. J. D. Bierens de Haan Voorzitter is. Het is te hopen en te verwachten, dat het Kennemer Lyceum te Bl'oemendaal een groote toekomst tegemoet zal gaan. Als de definitieve huisvesting even schoon zal zijn als de tijdelijke, nu op Aelbertsberg, (er is ook eenige kans, d'at het Lyceum op Aelbertsberg blijft), dan zou het moge'ijk zijn, dat het èn door zijn schitterende ligging, èn door zijn uitstekende staf werkkrachten, in moederland en koloniën een beroemden naam zou verwerven.

Adresboeken Bloemendaal | 1921 | | pagina 22