OPENBARE LAGERE SCHOOL TE OVERVEEN. 49 De school bestaat uit eene voorbereidende klasse en zeven leerjaren. Zij sluit aan met de klasse voor M.U.L.O der nieuwe school. Behalve in de gewone vakken, wordt er onderricht gegeven in Fransch en gymnastiek. Kinderen, die reeds scoolonderwijs ontvangen hebben, kun nen, voor zoover plaatsen beschikbaar zijn, onder goedkeu ring van burgemeester en wethouders worden toegelaten. Kinderen, die nog geen onderwijs genoten hebben, worden geplaatst op den eersten Dirndag na het eindigen van de Zomervacantie. Personeel Dagschool. Hoofd: H. Hoekstra. Onderwijzers: M. J. Doemen en J. C. de Vries. Onderwijzeressen: Mej. A. H. Hofstra en J. H. v. Leeuwen. Personeel Herhalingsschool. Hoofd: H. Hoekstra. Onderwijzers: M. J. Doemen en J. C. de Vries. Onderwijzeres: G. Heuvel. De school bestaat uit zeven jaarklassen. Het onderwijs, ge geven door 1 hoofd met 4 andere leerkrachten,, omvat de vakken ak. Aan de school is verbonden een cursus voor de Fransche taal. Na de zomervacantie worden nieuwe leerlingen aangenomen die nog geen lagere school bezocht hebben. Voor leerlingen, die reeds andere scholen bezochten, is steeds plaatsing te ver krijgen. Aan de school is verbonden eene herhalingsschool voor jongens en een voor meisjes, onder 1 hoofd en 3 andere leerkrachten. Aan jongens wordt onderwijs gegeven in Lezen, Ned. Taal, Rekenen, Aardrijkskunde, Teekenen en Kennis der Natuur. Het wordt gegeven op Maandag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrijdagavond van 68 uur. De cursus loopt van 1 October tot 1 Maart. 4

Adresboeken Bloemendaal | 1921 | | pagina 65