50 Aan de meisjes wordt onderwijs gegeven in de Handwer ken, Ned. Taal, Rekenen en Natuurkennis en wel eiken Woensdagmiddag van 14 uur. De cursus loopt van 1 Octo ber tot 1 Mei OPENBARE LAGERE SCHOOL TE VOGELENZANG. Hoofd: J. van Snippenberg. Onderwijzer van Bijstand: W. H. Dekker. Onderwijzeressen van Bijstand: Mej. A. M. Jongkees en G. M. Meeter. Gymnastiek-ond'erwijzer: P. A. Kok. Het onderwijs omvat de leervakken ak der wet. De school tijden zijn: Maandag-, Dinsdag-, Donderdag- en Vrijdags- ochtends van 912 uur en 's middags van 24 uur. Woens dag- en Zaterdagsochtends van 8.3011.30 uur. Bovendien wordt er herhalingsonderwijs gegeven aan jongens van 1 October1 Maart, Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 68 uur en aan meisjes van 1 October tot 1 Mei, Woens dag nam. van 15 uur. De toelating van nieuwe leerlingen geschiedt eens per jaar en wel op den eersten schooltijd in April. Daartoe wordt de leeftijd van 5x/2 iaar vereischt. De leerlingen worden naar gelang hunner vorderingen verdeeld in 6 klassen en eene ver- volgklasse, indien het noodig is. Het schoolgeld wordt geheven volgens het kohier van den hoofdelijken omslag in de gemeente. Onvermogenden worden vrijgesteld. Voor het herhalingsonderwijs wordt de helft van het schoolgeld der dagschool in rekening gebracht. 'T KOPJE. Meisjesschool voor Middelbaar Onderwijs met 5-jarigen cursus, Internaat op 't Kopje. Dagschool Koepellaan. Schoolgeld 400. Spreekuren: Dinsdag van \\xji121/4, Woensdag van 2 -31/* uur. (Aan het Schoolgebouw). Directrices. Mej. A. Gratama, leerares in de Nederlandsche Taal en Let terkunde.

Adresboeken Bloemendaal | 1921 | | pagina 66