14 575 M3. Het geheel© bassin en de hal worden op temperatuur gehouden, zoodat zwemmen in elk seizoen mogelijk is. Langs het zwembassin, loopt ter hoogte van den waterspie gel een overstortgoot, welke in staat stelt het water voort durend in beweging te houden en te ververschen. Aan beide zijden van de hal heeft men 2 X 20 kleedkamertjes, bovendien zijn in de rotonde 16 douches aangebracht. In het midden der hal heeft men een oefentoestel en voor den kop twee springplanken. Boven is er een ruim balcon ten dienste van de toeschouwers hij wedstrijden. Mfen heeft van daar een alleraardigst gezicht op Het bassin. Op den beganen grond achter 'de theesalon bevindt zich nog een aardig vergaderzaaltje. Vermelding verdient nog de sportafdeeling. Na de fietsenbergplaats met huisje van den beheerder en reparateur gepasseerd te zijn komen wij aan de tennisvelden. De tennisclubs vinden in het gebouw aan de achterzijde hun clublokalen en tevens de noodige toiletten. Gereleveerd zij nog, dat de inrichting over eigen water be schikt. Als drijfkracht wordt uitsluitend gebruik gemaakt van den electrischen stroom uit het net der P. E. N. met tusschen- schakeling van een transformator. Na lezing v>an het vorenstaande zal het een ieder duidelijk zijn, dat wij hier te doen hebben met een inrichting, waarop onze gemeente met recht trotsch mag zijn. Het bad is door alle tijden heen het vraagstuk geweest voor men kan gerust zeggen bijna alle volken der aarde. Van den meest primitieven vorm eene-r natuurbron bij de cultuurloozen af tot aan de meest verfijnde Grieksche en Turksche baden toe kan men dit vervolgen. Wij stellen echter in onzen tegenwoordigen tijd met zijn op de spits gedreven techniek, hieraan, weder geheel landere eischen, waar wij in de verzorging van ons lichaam bijzonder streng zijn. Bij deze inrichting is dan ook getracht de gulden

Adresboeken Bloemendaal | 1923 | | pagina 20