HET KINHEÏMPARK Nevenstaande foto toont U het eerste gebouw van het thans door de Binnenlandsche Exploitatie Maatschappij in exploitatie gebrachte Kinheimpark. Het is het keurig ingerichte gebouw waar boven genoemde maatschappij haar kantoren heeft onderge bracht en wat van buiten evenals het geheele park, door tuinaanleg enz. nog wel een ander aanzien zal krijgen voor dezen zomer ten einde is. Dit park belooft een mooi geheel te worden. Door het aanbrengen van ongeveer 100.000 M:! zand, ontel bare wagens puin enz. en het verwijderen van alle boomen is het oude Sparrenheuvel in wezen al geheel veranderd. De benoodigdheden voor het groote directie gebouw en daarnaast een moderne villa, alles ingereden langs den hoofdingang gaven weliswaar tot heden nog niet den indruk dat dit een mooi villapark zal worden, daar de ontzettende drukte van af- en aan rijden eerder een gevoel geven van een fabriekscentra dan van een kalme villawijk, doch straks als een en ander meer haar voltooiing nadert, straks als de hoofd ingang is gereed gekomen, (deze ingang wordt eenigszins monumentaal uitgevoerd) zullen wij bemerken dat aan de aesthetica alle zorgen gewijd worden en men kan spreken van een aanwinst voor de gemeente Bloemendaal. Het park bezit een oppervlakte van 11 H.A. Het groote vak: Sparrenheuvel en Patna zijn natuurlijk buiten de exploitatie. Langs den Kinheimweg komt een gesloten bebouwing, zoodat de achterzijde der woningen van den Kinheimweg daardoor gemaskeerd wordt. De overige bebouwing bestaat, volgens voor-

Adresboeken Bloemendaal | 1924 | | pagina 11