nuchter doorzicht, stouten durf en gevoelige goedheid; wij, dat zijn de stille en uitgesproken armen uit den kleinen en somtijds schijnbaar hoogeren middenstand, op wier nooden hij ongevraagd opmerkzaam was, op wier toekomst hij ver trouwde als op zijn eigene en aan wie hij meestal door be middeling van derden, een predikant, een advocaat, een familielid steun verleende, omdat hij voor zich dat voelde als een plicht en als een voorrecht; wij, dat zijn de bestuurs leden van verschillende stichtingen, vennootschappen en vereenigingen, wier steunpilaar hij was met zijn raad en zijn daad, in het Kennemer Lyceum en in den Nederlandschen Protestantenbond alhier, in de Internationale School voor Wijsbegeerte te Amersfoort, in de Uitgevers-Maatschappij .Elsevier" en in een der vereenigingen van werkgevers op Scheepvaartgebied te Amsterdam; wij, dat zijn nog boven dien die honderden, die in de vriendelijke warmte en het zacht maar toch zoo helder schijnend licht van dit leven oogenblikken van koestering en verlichting hebben beleefd. Inderdaad, dankbaarheid is de grondtoon van het woord dat klinkt als J. C. de Wijs, waar ook, wordt herdacht. Het is voor onze Gemeente een voorrecht geweest, dezen werk- zamen, innig-goeden, helder-denkenden en ook universeel- ontwikkelden man tot burger te hebben gehad. Het portret, dat wij hier afbeelden, met dat strakke en toch zoo vriendelijke hoofd en de gestalte rechtop, als het ware steeds gereed tot de daad, moge bij ons als ingezetenen van Bloemendaal het besef wakker houden, dat een door goedheid, eerlijkheid, werkzaamheid, durf en trouw waarlijk gelukkig man van ons is heengegaan, een schoon voorbeeld ter navolging op menig gebied. 4

Adresboeken Bloemendaal | 1928 | | pagina 16