N.V. Brandstoffenhandel v.h. N. van Breemen Co. OPENBARE VERKOOPINGEN 260 IN DE GEMEENTE BLOEMENDAAL. Openbare verkoopingen van onroerende goederen geschieden in de gemeente Bloemendaal, in 't algemeen bij inzet en toeslag. Betreffende één perceel, dan gewoonlijk in één zitting zonder hoog- geld en alleen bij inzet en afslag. Tusschen inzet en toeslag ligt minstens een tijdperk van een week. Plokgeld bedraagt: 1% der hoogste bieding. Plokgeld komt ten laste van den kooper. Van de combinatie van perceelen wordt geen plokgeld betaald; de veiling daarvan geschiedt alléén bij afslag. Onkosten 61/2% der koopsom door kooper te betalen binnen acht dagen na de toewijzing tegelijk met de plokgelden. Betaaldag der koopsom in den regel uiterlijk zes weken na de toezegging. Gebruikelijk is de veilingen te houden des avonds na 8 uur. Openbare verkoopingen van meubilaire goederen geschieden a con tant met 10% opleggeld en 0.10 per koop voor „tafel- of werk geld." Eventueel uit te loven plokgelden zijn voor rekening van verkooper. Openbare verkoopingen van hout worden gehouden in de winter maanden. Het opgeld hiervan bedraagt 71/2% en voor hout, dat nog gehakt moet worden, 5 hakgeld daarenboven. De koopen kunnen vervoerd worden op vertoon van kwitantie, waar uit blijkt, dat betaling is geschied, welke in den regel moet ge schieden vóór den 15den Februari. Uittreksel uit de in de gemeente Bloemendaal gebruikelijke voorwaarden van verkoop van Bloembollen. Het opgeld is 10 ten honderd. De betaling van koopprijs en opgeld moet geschieden zonder korting of schuldvergelijking, vóór of op 1 November. De notaris heeft het recht om van de koopers, hetzij dadelijk bjj de veiling, hetzij later, doch vóór den opneemtijd, te vorderen, dat te zijnen genoegen worden gesteld één of meer bekende en gegoede borgen. Aan koopers, die aan zoodanige vordering niet voldoen, behoeft het gekochte niet te worden geleverd. Het gekochte staat dadelijk na den toeslag voor rekening en risico van de koopers. De opneming der bollen mag -behalve bij schriftelijke toestem ming van directeuren alleen geschieden op de daartoe aan te wijzen dagen. Overtreding van dit gebod kan een boete doen verbeuren van 25. De bloemen blijven het eigendom van den verkooper, door wien ze moeten worden afgesneden en vernietigd.

Adresboeken Bloemendaal | 1929 | | pagina 298