BLOEMENDAAL'S NIEUWE BURGEMEESTER. De Burgemeestersvacature in onze gemeente werd spoe dig vervuld, kort na het afscheid van Jhr. A. Bas Backer, in de Julidagen kwam het bericht, dat tot Burgemeester was benoemd Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, Burgemeester van Diepenheim, met ingang van 1 Augustus. Met ingenomenheid werd de benoeming in de gemeente begroet. Ze wekte in vele kringen levendige voldoening, maar dat niet alleen, ook de beste verwachtingen, Bloemen- daal, zeker de mooist gelegen gemeente in Kennemerland, waar nog veel landelijk schoon ongerept is, die steeds meer het woonoord wordt van allen die prijs stellen op een rustig verblijf heeft in den nieuwen burgemeester gekregen den man, die het noodig heeft om de gemeente al meer vooruit te brengen. De taak van een Burgemeester is zwaar en een hoogst verantwoordelijke. Voor het welwezen eener gemeente, vooral in dezen tijd, hangt het veel af, boe een Burgemees ter zijn taak opvat; of hij is de man, die feitelijk alléén slechts doet en uitvoert, wat wet en verordening hem op dragen te doen, of, hij is een krachtige persoonlijkheid die al zijn kracht er aan wijdt om de gemeente tot hooge- ren bloei te brengen, die op maatregelen zint, die in het belang der gemeente noodig zijn. Veel in een gemeente als Bloemendaal is voor den Bur gemeester te doen. Tal van zaken wachten op afdoening. Groote vraagstukken vragen de aandacht van den Burge meester. 't Moge den nieuwen Burgemeester, met mede werking van de wethouders, gelukken ze tot oplossing te brengen. Hetgeen de Burgemeester zeide bij zijn installatie, doet in dezen hoopvol gestemd zijn. Het was een rede, die zeker van groote beteekenis was. Klaar kwam in die rede uit hoedanig de opvattingen van Jhr. Mr. den Tex aan gaand ambt en taak zijn. ,,Ik weet dat mij hier een zware taak te wachten staat", zeide hij. Daarin ligt opgesloten, dat Jhr. Mr. den Tex niet licht het ambt opvat, dat hij met nauwgezetheid zich er aan geven zal. Daarom reeds is veel van hem te verwachten. In de einduitkomst blijkt in het leven steeds, dat hij, die niet lichtvaardig over de zaken heenloopt, die in zich de wetenschap omdraagt, dat het werk hem opgelegd, zwaar is, het ook het beste volvoert. Die menschen zijn de beste XIII

Adresboeken Bloemendaal | 1931 | | pagina 17