XII ZICHTBAAR RYTHME DER DUINGOLVING Leonard A. Springer. Over Duin en Daal. Eigen Haard 1898. W. C. H. Staring. Natuurlijke Historie van Nederland. I. De bodem. 1856. G. Acker Stratingh. Aloude Staat des Vaderlandts. Is. Tirion. Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden. 1750. Oud-landmeter Vonk. Studie met teekeningen over Aelbertsberg. Gedenkschrift der Vereeniging Haerlem, anno 1926. Jer°. de Vries. Over Conrad Busken Huet en Potgieter in hun omgang, ook te Bloemendaal in 18621868. Eigen Haard 1902, 8 November en 15 November. (De buurt einde Kleverlaan bij de tol of knip, waar Busken Huet en prof. J. van Vloten, de eerste op Bellevue, de laatste op Kleveroord, tegenover elkander woonden, tot de Bloemendaalscheweg met Sorghvliet, het verblijf van Pot gieter, zie den door binnenhuisarchitect Jac. van den Bosch in den gevel aangebrachte gedenksteen, was destijds bekend onder den naam Quartier latin. De naam Busken Huetlaan van de vroegere Beeklaan houdt hiermee verband. Busken Huet werkte in de jaren 18621868 aan de Opr. Haarl. Courant, na in 1862 als predikant der Waalsch-Hervormde gemeente te Haarlem ontslagen te zijn. In 1868 ging hij naar Java als mede-redacteur van de Javabode. In 1862 was Busken Huet 35 jaar, Potgieter 54 jaar oud. Tot 1865 hadden zij samen voor de Gids te zorgen. Volgens Jer°. de Vries konden Busken Huet en Jan van Vloten (in het Quartier latin) rustig werken en hun tijdgenooten onderhanden nemen. De Bloemendalers noemden Busken Huet en Potgieter Nachtegalen- plagen, waarschijnlijk omdat zij des zomers vaak met open deuren of vensters en licht-op werkten en spraken. o

Adresboeken Bloemendaal | 1936 | | pagina 16